چگونه در مایکروسافت Word از تکنیک معکوس کردن نوشته استفاده کنیم؟
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:22 شهریور 1397، 18:00

چگونه در مایکروسافت Word از تکنیک معکوس کردن نوشته استفاده کنیم؟

استفاده از تکنیک معکوس کردن نوشته در مایکروسافت Word ویژگی جالبی است که در اسناد غیررسمی برای جلب توجه مخاطب به‌کار می‌رود. با ما همراه باشید تا در ادامه نحوه استفاده از این تکنیک را در نرم افزار ورد با هم مرور کنیم.

نوشته معکوس یا آینه‌ای، ویژگی نیست که بتوان در یک سند حرفه‌ای و رسمی از آن استفاده کرد اما می‌توان در سایر نوشته‌ها و تبلیغات این افکت را بکار برد. برای مثال ممکن است بخواهید یک دعوتنامه زیبا در حالت افقی چاپ کنید و یا در نوشتار خود، از ابزاری برای جلب توجه مخاطب استفاده کنید؛ در این صورت تکنیک معکوس کردن نوشته پیشنهاد می‌شود.

با ما همراه باشید تا در ادامه نحوه استفاده از تکنیک نوشته معکوس یا آینه‌ای در مایکروسافت Word را با هم بررسی کنیم.

 

چگونه در نرم افزار ورد از تکنیک معکوس کردن نوشته استفاده کنیم؟

برای آنکه بتوانید یک نوشته را در Word با تکنیک آینه‌ای، معکوس کنید می‌بایست از یک تکست باکس و ابزار Format Shape برای چرخاندن نوشته، کمک بگیرید. تمام مراحل زیر در آفیس 365 و همه اپلیکیشن‌های آفیس 2016 نظیر Word، پاورپوینت، اکسل و Outlook قابل انجام است.

1- در ابتدا می‌بایست از مسیر Insert > Text Box یک تکست باکس ایجاد کرده تا بتوان متن مورد نظر را درون آن نوشت. حال در تکست باکس ایجاد شده، متن موردنظر خود را نوشته و فرمت موردنظر خود را روی آن پیاده کنید.

2- در این مرحله روی تکست باکس ایجاد شده، کلیک راست کرده و گزینه Format Shape را انتخاب کنید.

word / ورد

3- حال پنل Format Shape در سمت راست صفحه باز می‌شود که می‌بایست روی دومین آیکون که Effects است کلیک کنید.

4- در قسمت X Rotation box، در بخش 3D Rotation، عدد 180 درجه را وارد کنید تا متن کاملا معکوس شود. همچنین اگر تمایل دارید که نوشته علاوه بر آینه‌ای شدن، کاملا وارونه شود کافی است در قسمت Y Rotation نیز عدد 180 درجه را وارد کنید.

word / ورد

5- برای اتمام کار نیز می‌بایست شکل تکست باکس را انتخاب کرده و سپس گزینه Shape Fill را روی No Fill و گزینه Shape Outline را روی No Outline تنظیم کنید.

در آخر خاطرنشان می‌شود که با استفاده از مایکروسافت Word، افکت‌ها و تغییرات بسیاری را می‌توان در نوشته‌های خود ایجاد کرد اما در ابتدا باید مشخص کرد که متن و سند موردنظر برای چه هدفی تنظیم می‌شود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha