کمپانی بتسدا وجود بازی Wolfenstein 3 را تایید کرد

کمپانی بتسدا وجود بازی Wolfenstein 3 را تایید کرد
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از اعضای کمپانی بتسدا در مصاحبه‌ای وجود بازی Wolfenstein 3 را تایید کرد و گفت که این بازی خط داستانی اصلی فرانچایز ولفنشتاین را به پایان می‌رساند؛ با این حساب خط داستانی اصلی ولفنشتاین یک سه‌گانه کامل خواهد شد.

پس از عرضه بازی Wolfenstein II: The New Colossus و با توجه به داستانی که در آن روایت شد، کاملا مشخص بود که استودیو ماشینگیمز (MachineGames) هنوز کارش با این خط داستانی (خط داستانی اصلی فرانچایز Wolfenstein) تمام نشده است. این فرانچایز شوتر اول شخص، بازگشت شکوهمندی را در نسل کنونی صنعت بازی‌‌‌های ویدیویی رقم زد. بازی Wolfenstein II: The New Colossus پس از عرضه، نمرات بسیار خوبی را از سوی منتقدان این صنعت کسب کرد و توجه رسانه‌ها را به سمت خود جلب کرد. یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت‌های این بازی، داستان پخته‌تر آن بود که حتی علی‌رغم وجود عناصر تخیلی بسیار این بازی، آن را در دیدگاه منتقدان بالا کشید.

پیش از آنکه بازی Wolfenstein II: The New Colossus عرضه شود، کمپانی بتسدا بازی‌هایی فرعی از این فرانچایز را برای عموم عرضه کرد. زمانی که بازی Wolfenstein II عرضه شد و داستان آن روایت شد، کاملا مشخص بود که نویسندگان برای وجود یک دنباله جا باز گذاشته‌اند و گویا بازی‌های اصلی ولفنشتاین قرار است تبدیل به یک سه‌گانه کامل شوند. کمپانی بتسدا (Bethesda) نیز اخیرا بالاخره تایید کرد که بازی Wolfenstein 3 روزی ساخته و برای عموم عرضه خواهد شد.

wolfenstein

آقای پیت هاینز (Pete Hines) معاون اول بخش مارکتینگ کمپانی بتسدا در مصاحبه‌ای با سایت مترو توضیح داد که بازی Wolfenstein 3 روزی ساخته و عرضه خواهد شد. او بدین شکل بیان کرد:

آری، حتما؛ ما قطعا بازی Wolfenstein 3 را خواهیم ساخت. استودیوی ماشین‌گیمز پیشتر به طرفداران توضیح داده بود که فعلا می‌خواهد استراحت کند و برای مدتی از خط اصلی فرانچایز ولفنشتاین دور شود و نسخه‌هایی فرعی‌ از این فرانچایز را عرضه کند؛ اما ما همه می‌خواهیم ببینیم که در نهایت خط داستان اصلی این فرانچایز چگونه پایان می‌یابد.

این پاسخی که آقای پیت هاینز داد، در واقع بر اثر بحثی بر سر یک موضوع کاملا نامرتبط بیان شد. موضوع بحث درواقع در این مورد بود که کمپانی بتسدا یکی از معدود بازی‌سازان بزرگ است که هنوز برروی بخش تک‌نفره بازی‌هایش متمرکز است و بازی‌هایی روایت محور خلق می‌کند و تنها کمپانی‌های سونی و نینتندو روندی مانند بتسدا را در ساخت بازی‌هایشان پیش گرفته‌اند.

wolfenstein

هاینز تایید کرد که تمرکز بر بخش تک‌نفره در بازی‌سازی، در اصل و نسب و DNA کمپانی بتسدا رخنه کرده و این کمپانی اصل خود را رها نمی‌کند. هاینز در ادامه می‌گوید با اینکه بازی بعدی فرانچایز ولفنشاین یعنی Wolfenstein: Youngblood قرار است یک بازی همکارانه (Co-op) و غیر تک‌نفره باشد، اما این موضوع به این معنا نیست که این فرانچایز از این به بعد دیگر کاملا اصل خود دور خواهد شد؛ فرانچایز Wolfenstein (بعنوان فرانچایزی که در دو نسل پیشتر صنعت‌ بازی‌های ویدیویی نیز حضور داشته) همچنان تک‌نفره محور است و در کلیت نیز همین‌گونه باقی خواهد ماند.

خبرنگار سایت مترو در این مصاحبه گفت که فکر می‌کند بازی Wolfenstein II: The New Colossus عملکرد خوبی در زمینه فروش نداشته و دلیل این تصورش، زمان عرضه نامناسب این بازی و مهم‌تر از آن، عدم انتشار آمار فروش این بازی‌‌ست؛ اما هاینز به خبرنگار این سایت اطمینان خاطر داد که این بازی در زمینه فروش نیز خوب عمل کرده و به هیچ‌وجه یک شکست مالی نبوده است. در ادامه خبرنگار سایت مترو از هاینز پرسید که آیا تضمینی وجود دارد که بازی Wolfenstein 3 خط داستان اصلی این فرانچایز را تکمیل کند و به پایان برساند یا خیر.

هاینز در پاسخ گفت که برنامه این است: استودیوی ماشین گیمز ابتدا بازی Wolfenstein: Youngblood را عرضه می‌کند و سپس با عرضه بازی Wolfenstein 3 خط اصلی داستان فرانچایز ولفنشتاین و روایت انقلاب ویلیام بلزکویچ (William J. Blazkowicz)، شخصیت اصلی خط داستانی اصلی علیه نازی‌هایی که دنیا را پس از پیروزی در جنگ جهانی دوم تصرف کرده بودند، را به پایان خواهد رساند.

ما هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه بازی سوم خط داستانی اصلی این فرانچایز چگونه خواهد بود و اینکه آیا ویلیام بلزکویچ زنده است و اینکه دو دخترش چه نقشی را در کلیت این داستان ایفا خواهند کرد، نداریم؛ با این حال مطمأنیم که تمام ابهامات ما پس از عرضه بازی Wolfenstein: Youngblood که قرار است یک بازی دونفره باشد و داستان دو دختر بلزکویچ را روایت ‌کند، یکی یکی برطرف خواهند شد.

خلاصه اینکه، حالا حالاها منتظر انتشار بازی Wolfenstein 3 نباشید. در واقع از آنجا که بازی Youngblood حداقل تا سال 2019 عرضه نمی‌شود، کاملا ممکن است که سه‌گانه اصلی فرانچایز ولفنشتاین تا سال 2020 و یا حتی 2021 نیز عرضه نشود، که با این اوصاف غافل‌گیر نمی‌شویم اگر بشنویم که بازی Wolfenstein 3 قرار است در نسل نهم کنسول‌های بازی‌های ویدیویی عرضه شود.

wolfenstein

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از صنعت بازی‌های ویدیویی با سایت پلازامگ همراه بمانید. نظر شما در مورد حرف‌هایی که زده شد، چیست؟ آیا شما هم فکر می‌کنید که ولفنشتاین 3 در نسل بعدی کنسول‌ها عرضه خواهد شد؟ آیا برای عرضه بازی Youngblood هیجان‌زده‌اید؟ لطفا در بخش نظرات، دیدگاه خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 280 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 273 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 203 میلیون دلار
  Jungle Cruise
  اکران: 30 جولای 2021
 • 94 میلیون دلار
  PAW Patrol: The Movie
  اکران: 20 آگوست 2021
 • 64 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 45 میلیون دلار
  Dont Breathe 2
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 16.5 میلیون دلار
  Malignant
  اکران: 10 سپتامبر 2021
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
 • 11.7 میلیون تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
plaza-ads