گوگل مپس در حال رانندگی پیشنهاد جای پارک به راننده می دهد
آرام حسینی
نویسنده:آرام حسینی
ارسال شده در:29 شهریور 1397، 19:30

گوگل مپس در حال رانندگی پیشنهاد جای پارک به راننده می دهد

پیدا کردن جای پارک یکی از چالش‌های دنیای ماشینی امروز است. گوگل مپس قابلیتی را عرضه کرده که مشکلات یافتن جای پارک برای اتومبیل‌ها حین حرکت را کاهش می‌دهد.

امروزه اپلیکیشن گوگل مپس (Google Maps) به جایگاه محبوبی میان کاربران برای مسیریابی دست یافته است و گوگل هرروز ویژگی جدیدی به این اپلیکیشن اضافه می‌کند. برخی از کاربران گوگل مپس متوجه شده‌اند که این اپلیکیشن قابلیتی دارد که در حین رانندگی وقتی به مقصد می‌رسید پیشنهاد جای پارک می‌دهد. در حالیکه مشخص نیست که این قابلیت گوگل در مرحله آزمایشی است یا خیر، با این حال حتما باید این قابلیت جدید را روی این اپلیکیشن امتحان کنید. ویژگی پیشنهادات جای پارک وقتی تا نصف مسیر می‌روید فعال می‌شود و اگر هیچ اقدامی انجام ندهید به سرعت غیرفعال می‌گردد.

پیشنهاد جای پارک گوگل مپس / Google Maps parking spot

در این قابلیت جدید می‌توانید نوتیفیکیشن پیدا کردن جای پارک را ندیده بگیرید یا به گوگل مپس اجازه دهید تا شما را به محل پارک راهنمایی کند. این نوتیفیکیشن همچنین فاصله زمانی پیاده روی از نقطه پارک خودرو تا مقصد را نیز برآورد می‌کند.

کاربران گوگل مپس امکان فعال یا غیرفعال سازی این قابلیت را از منوی تنظیمات ندارند. سال پیش، گوگل گزینه «یافتن جای پارک» را در 25 بازار آمریکا اضافه کرده بود که پارکینگ‌ها و گاراژهای نزدیک مقصد آدرسی را نشان می‌داد که کاربر در نقشه گوگل تایپ می‌کرد. بعد از انتخاب محل پارک، گوگل مپس شما را به آن نقطه می‌برد و همچنین مسیر پیاده رفتن از خودرو تا مقصد اصلی نهایی‌تان را نیز نشان می‌دهد. بد نیست بدانید که گوگل پیش‌ترها عنوان کرده بود که در آینده قابلیت رزرو جای پارک را به گوگل مپس اضافه خواهد کرد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha