چگونه از بهترین ویژگی های iOS 12 استفاده کنیم؟

iOS 12 با مجموعه‌ای از ویژگی‌های کاربردی و مفید عرضه شد. پیشنهاد می‌شود با پلازامگ همراه باشید تا تعدادی از مهم‌ترین و بهترین ویژگی‌های موجود در این سیستم عامل را با هم بررسی کنیم.

بالاخره iOS 12 با مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید عرضه شد. البته اگرچه خیلی از ویژگی‌های آن (نه همه آن‌ها) خیلی جدید نیست، اما اپل در این نسخه بیشتر در زمینه توسعه و رفع باگ‌های iOS 11 کار کرده است و درواقع، بسیاری از این ویژگی‌ها در دیگر سیستم عامل‌های رقیب نیز دیده می‌شوند.

اما این بدین معنی نیست که این ویژگی‌ها، کاربردی و یا جالب نیستند. تا پیش از این برخی از ویژگی‌های جدید نسخه بتای iOS 12 بررسی شد و از آن زمان تاکنون برخی ویژگی‌های جدید به نسخه نهایی iOS 12 اضافه شده است که iOS 11 درمقایسه با آن کمی قدیمی و ناکارآمد به نظر می‌آید.

در راستای انتشار نسخه نهایی iOS 12، ویژگی‌های کاربردی آن را بررسی و گردآوری کرده‌ایم، پیشنهاد می‌شود با پلازامگ همراه باشید.

 


چگونه از ویژگی اسکرین تایم برای محدود کردن زمان استفاده یک اپلیکیشن استفاده کنیم؟


در چند سال اخیر نگرانی درباره بحث اعتیاد به گوشی‌های هوشمند زیاد شده است اما اپل در راستای کمک به حل این مشکل، گامی برداشت و در iOS 12 ویژگی اسکرین تایم را برای کنترل میزان مصرف استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگون، معرفی کرد.

این ویژگی بسیار مفید و کارآمد است و درباره اینکه شما و یا فرزندتان در طول یک بازه زمانی مشخص، چگونه از آیفون خود استفاده کرده‌اید یک گزارش روزانه و هفتگی به کاربر خواهد داد. همچنین این قابلیت را برای کاربر ایجاد می‌کند که ساعت‌های استفاده از آیفون و یا یکسری از اپلیکیشن‌های خاص را محدود کرده و یا حتی نحوه دسترسی به فیلم‌های با رده سنی بالا (R-rated) در فروشگاه آیتونز را کنترل می‌کند.

برای آموزش نحوه فعال‌سازی ویژگی اسکرین تایم در iOS 12 به این قسمت مراجعه کنید.

اسکرین تایم

 


چگونه مموجی سفارشی ایجاد کنیم؟


معرفی انیموجی به همراه آیفون 10، بسیار عالی بود اما در iOS 12 شاهد پیشرفت روبه جلوی اپل خواهیم بود. درواقع در iOS 12 دیگر تنها شاهد انیموجی حیوانات نخواهیم بود بلکه می‌توان نسخه انیمیشنی از چهره واقعی خود را داشته باشیم.

دقیقا مشابه انیموجی، مموجی نیز از دوربین TrueDepth اپل که برای تکنولوژی Face ID مورداستفاده قرار می‌گیرد، استفاده خواهد کرد تا لبخندها، خنده‌ها و یا حتی اخم کاربر را ثبت کند.

برای آموزش نحوه ایجاد مموجی سفارشی به این قسمت مراجعه کنید.

مموجی

 


چگونه نوتیفیکیشن‌های گروهی را شخصی‌سازی کنیم؟


نوتیفیکیشن‌های گروهی یکی از بهترین ویژگی‌های iOS 12 هستند. براین اساس همه نوتیفیکیشن‌هایی که از یک منبع ایجاد می‌شوند (برای مثال پیام‌ها) در یک دسته نمایش داده می‌شوند.

بنابراین صفحه نمایش اعلان‌ها و نوتیفیکیشن‌های گوشی خیلی شلوغ و پیچیده به‌نظر نخواهد رسید. برای آنکه بخواهید نوتیفیکیشن‌های بیشتری ببینید کافی است تنها روی هر دسته ضربه بزنید.

برای آموزش شخصی سازی نوتیفیکیشن‌های گروهی در iOS 12 به این قسمت مراجعه کنید.

 


چگونه از اپلیکیشن اندازه‌گیری واقعیت افزوده اپل استفاده کنیم؟


آیا همیشه از اینکه باید به دنبال خط‌کش، متر و یا هر ابزار اندازه‌گیری دیگری بگردید، نفرت دارید؟

اگر از بابت عدم اندازه‌گیری دقیق جزئیات، نگرانی ندارید احتمالا از اپلیکیشن جدید اندازه‌گیری اپل (Measure) خوشتان بیاید. این اپلیکیشن با استفاده از دوربین گوشی و تکنولوژی ARKit اپل، سایز و ابعاد کناره‌های اشیا را با دقت بالا اندازه‌گیری می‌کند. البته نمی‌توان از آن به عنوان یک ابزار خیلی دقیق اندازه‌گیری استفاده کرد اما می‌تواند خیلی دقیق‌تر از اندازه‌گیری‌های چشمی عمل کند.

برای آموزش نحوه استفاده از اپلیکیشن اندازه‌گیری با واقعیت افزوده در iOS 12 به این قسمت مراجعه کنید.

Measure app

 


چگونه از فرهنگ لغات پیش‌فرض موجود در iOS 12 استفاده کرد؟


ممکن است این ویژگی برای همه، کاربردی و مفید تلقی نشود اما احتمالا نویسندگان به خوبی از آن استقبال خواهند کرد. اساسا این ویژگی به کاربر کمک می‌کند هنگامی‌که با iOS 12 کار می‌کند، برای پیدا کردن یک لغت جایگزین و یا معنای آن، لازم نباشد به سایت و یا اپلیکیشن دیکشنری دیگری مراجعه کند. درعوض می‌توان کلمه موردنظر خود را که می‌تواند در هر اپلیکیشنی قرار گرفته باشد، انتخاب کرده و از گزینه Look Up برای انتخاب معنای آن و یا پیدا کردن مترادف برای آن، استفاده کرد.

برای چگونگی استفاده از این ویژگی در iOS 12 به این قسمت مراجعه کنید.

 


چگونه از ویژگی Bedtime در Do Not Disturb استفاده کنیم؟


برخی اوقات صرف‌نظر از اینکه در تختخواب و یا در محل کار خود هستید، فقط می‌خواهید تنها باشید. اپل در iOS 12 این امکان را برای شما فراهم می‌کند.

در حالت Bedtime نور صفحه نمایش کم شده و نوتیفیکیشن‌ها دیگر روی صفحه هوم گوشی نمایش داده نخواهند شد و درواقع کمک خواهد کرد که از صدای اعلان نوتفیکیشن‌ها و نمایش آن‌ها در مواقعی که به استراحت نیاز دارید، در امان بمانید.

برای چگونگی فعال‌سازی این ویژگی در iOS 12 به این قسمت مراجعه کنید.

bedtime

 


چگونه از اپلیکیشن به‌روزرسانی شده Voice Memos استفاده کنیم؟


در iOS 12 اپلیکیشن یادداشت‌های صوتی (Voice Memos) به‎‌روزرسانی شد و درحال حاضر چندین ویژگی جدید و کاربردی را با حفظ رابط کاربری ساده، در خود گنجانده است. هنوز می‌توان با استفاده از این اپلیکیشن یک یادداشت صوتی را ضبط کرد اما خوشبختانه قابلیت جایگزین کردن یک آهنگ و یا اضافه کردن یک آهنگ جدید در وسط فایل صوتی مذکور، اضافه شده است همچنین می‌توان به‌راحتی فایل صوتی خود را کراپ کرده و کوتاه کرد. از آن بهتر در این اپلیکیشن به‌روزرسانی شده به آسانی می‌توان یادداشت‌های صوتی مهم خود را به اپلیکیشن GarageBand منتقل کرد.

برای آموزش نحوه استفاده از این ویژگی در iOS 12 به این قسمت مراجعه کنید.

Voice Memos

 


چگونه با ایرپادهای خود از Live Listen استفاده کنیم؟


ایرپادهای اپل بسیار جذاب و عالی هستند و در حال حاضر می‌توان در iOS 12 از میکروفون آن‌ها استفاده کرده و این ایرپاد بیسیم بلوتوثی را به سمعک تبدیل کرد. به عبارت دیگر با استفاده از ویژگی Live Listen می‌توان با استفاده از این ایرپادها به صداهای محیط اطراف خود گوش دهید.

برای آموزش نحوه استفاده از این ویژگی در iOS 12 به این قسمت مراجعه کنید.

Live Listen

 


چگونه از استیکرهای انیمیشنی اپلیکیشن Activity در پیام‌ها استفاده کنیم؟


در iOS 12 می‌توان از استیکرهای انیمیشنی موجود در برنامه Activity در پیام‌ها و نوشته‌های خود استفاده کرد که ابزار خوبی برای تشویق افراد برای شروع کردن یک مکالمه خواهد بود.

برای نحوه استفاده از این استیکرهای انیمیشنی در iOS 12 به این قسمت مراجعه کنید.

Activity app

 


چگونه Faveicons را در سافاری فعال کنیم؟


Faveicons آیکون‌های کوچکی هستند که در کنار نام وبسایت در تب مرورگر اینترنت که می‌تواند گوگل کروم هم باشد، نمایش داده خواهد شد. درنتیجه هنگامی که تب‌های بسیاری را در مرورگر خود باز کرده باشید، به‌آسانی متوجه خواهید شد که هر صفحه مربوط به کدام موضوع است. اپل نیز این ویژگی را به‌تازگی به iOS 12 و macOS موهاوی خود افزوده است.

برای آموزش نحوه فعالسازی این ویژگی در iOS 12 به این قسمت مراجعه کنید.

سافاری

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha