فناوری کنترل سلامت مبتنی بر هدفون با پتنت جدید گوگل

فناوری کنترل سلامت مبتنی بر هدفون با پتنت جدید گوگل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بر اساس تصاویر پتنت‌های جدید، گوگل قصد دارد نوعی از تجهیزات سلامت فردی را در قالب هدفون‌های داخل گوشی ارائه نماید که به تشخیص سلامت افراد کمک می‌کند.

این احتمال وجود دارد که گوگل به دنبال کمک کردن به کاربران گوشی های هوشمند باشد تا بیماری‌های آینده خود را زودتر و با معرفی هدفون‌های جدید که می‌توانند به بررسی درجه حرارت بدن بپردازند، شناسایی و درمان کنند. این شرکت آمریکایی عرضه‌کننده خدمات جستجوی اینترنتی، به تازگی پتنتی را در همین رابطه به ثبت رسانده است. پتنت صادر شده توسط WIPO نوعی هدفون بی‌سیم و یا باسیم را توصیف می‌کند که می‌تواند اطلاعات را به گوشی هوشمند ارسال کند و این اطلاعات از سوی یک سری اپلیکیشن‌های یادآوری، ردیابی و سنجش تاریخچه بیماری‌ها و مشکلات قبلی افراد مورد استفاده قرار گیرند.

محصولات پوشیدنی مخصوص سلامت و تندرستی که به عنوان گوشی و هدفون به کار می‌روند، ضرورتا چیز جدیدی نیستند؛ اما به نظر می‌رسد که گوگل با راهکار خود مسیر متفاوتی را تجربه می‌کند. دستگاه‌ها و محصولات قبلی عمدتا ضربان قلب را اندازه‌گیری می‌کردند و به بررسی قدم‌های طی شده و فواصل می‌پرداختند. اما راهکار فوق گوگل، واقعا به نظر می‌رسد که با پیشرفت در مسیر تلاش‌های قبلی ساخته شده و محققان این شرکت، در حوزه‌های پزشکی مختلف و در طول سالیان گذشته، به تحقیق پرداخته‌اند. این پیشرفت‌ها شامل ساخت میکروسکوپ‌های مرتبط با سلامتی دارای فناوری‌های ارتقایافته واقعیت افزوده، راهکارهای هوش مصنوعی برای شناسایی سرطان و بیماری‌های دیگر، نرم‌افزارهای مخصوص برنامه دیجیتال تندرستی یا API تجاری مرتبط با سلامتی می‌شود. در این موارد، از همه عمومی‌تر گوگل به تلاش‌های متمرکزی غیر از سیستم‌های سنجش اولیه و بیشتر در ارتباط با سلامت مصرف‌کنندگان پرداخته است.

در راستای این مسیر، جدیدترین راهکار گوگل به ردیابی موارد بیشتری در حوزه سلامت و تندرستی عمومی و کلی بدن می‌پردازد. تشخیص درجه حرارت بدن برای شناسایی پاسخ‌های سیستم ایمنی بدن و تشخیص عوامل مشکلات، بسیار کاربردی است. علاوه بر این، داده‌هایی که توسط گوشی‌ها جمع‌آوری می‌شوند، ضرورتا و تنها توسط دارنده آنها مورد بررسی قرار نمی‌گیرد. حداقل یکی از تصاویر پتنت مورد نظر، نشان می‌دهد که امکان اتصال ابری در این راهکار به کار می‌رود تا داده‌ها برای چیزی که به نظر بیمارستان به نظر می‌رسد، ارسال شود. بدین ترتیب، عرضه‌کنندگان خدمات بهداشت و سلامت حرفه‌ای می‌توانند نوعی دسترسی ایمن به این مقیاس‌ها داشته باشند و همچنین سیستمی برای ایجاد پیام‌های هشدار در این سامانه به کار می‌رود که در صورت وجود مشکلات غیرطبیعی، نوعی پیام‌های هشدار را از بیمارستان و یا کلینیک ارسال نماید.

جدیدترین راهکار گوگل به عنوان نوعی دستگاه برای سنجش درجه حرارت بدن از طریق گوشی‌های هدفون شناسایی شده که در کنار اپلیکیشن‌های یادآوری‌کننده گوشی‌های هوشمند و خدمات ابری مرتبط با موسسات درمانی شناخته می‌شود؛ تمامی این موارد به وسیله درجه حرارت افراد به دست ِمی‌آید. اما، توصیفات این پتنت به همین موارد خلاصه نمی‌شود. گوگل قصد دارد تا با استفاده از این پتنت، سیستم‌های دیگر ردیابی و سلامت داخل گوش را نیز پوشش دهد. با توجه به کاهش درآمد صنعت تجهیزات پوشیدنی و با در نظر گرفتن این مسئله که نوآوری همراه با انواع تجهیزات یادآوری‌کننده راحت مورد استفاده قرار می‌گیرد، این فناوری جدید می‌تواند نوعی دسته‌بندی جدید را در میان تجهیزات پوشیدنی سلامت ایجاد نماید.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازامگ همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood