هشدار ساندار پیچای به کارکنان گوگل در مورد جهت گیری های سیاسی
تینا قنبریان
نویسنده:تینا قنبریان
ارسال شده در:01 مهر 1397، 22:30

هشدار ساندار پیچای به کارکنان گوگل در مورد جهت گیری های سیاسی

کاخ سفید، گوگل را به دستکاری نتایج جست‌جوهای کاربران بر ضد سیاست‌های دونالد ترامپ متهم کرده است. ساندار پیچای در پاسخ به این اتهام طی نامه‌ای به کارکنانش خاطرنشان ساخت که گوگل هرگونه سوگیری سیاسی در کار را محکوم می‌کند.

در یادداشتی که توسط وال استریت ژورنال منتشر شده است، ساندار پیچای مدیر عامل گوگل به همه کارکنان هشدار داده است که اگر اجازه دهند تا سیاست مسیر کاری‌شان را منحرف کند، باید منتظر عواقب آن باشند.

پیچای می‌گوید:

 ما محصولات خود را به نفع هیچ گرایش سیاسی ارائه نمی‌کنیم. اعتماد کاربران به ما، بزرگترین دارایی ما است و ما همیشه باید از آن محافظت کنیم. اگر هر یک از کارمندان گوگل این اعتماد را تضعیف کند، باید پاسخگو باشند.

sundar pichai / ساندار پیچای / گوگل

این یادداشت پیچای، در پی اتهام دونالد ترامپ و متحدانش به غول جستجوی اینترنتی، نوشته شد. ترامپ مدعی شده بود که این شرکت در روند کارش سوگیری‌های سیاسی را دخیل می‌کند. ترامپ در ماه آگوست (شهریور)  اظهار داشت که:

گوگل از اعتماد بسیاری از مردم استفاده می‌کند.

او این شرکت را متهم کرده است که نتایج جست‌و‌جو‌های خود را دستکاری می‌کند تا علیه او وسیاست‌هایش باشد.

اخیرا مقاله‌ای که در وال استریت ژورنال منتشر شد نشان داد که در اوایل سال 2017، برخی از کارمندان گوگل در حال بحث در مورد راه‌های دستکاری در نتایج جستجو در اعتراض به ممنوعیت سفر اتباع خارجی از سوی ترامپ بوده‌اند. گویا ایمیل‌های درون‌سازمانی در این خصوص بین کارمندان این شرکت رد‌‌و‌‌بدل شده است؛ البته براساس گزارش وال‌استریت ژورنال، این غول جسجوی اینترنتی ایده‌های مطرح‌شده در جریان گفت‌و‌گوی کارکنان خود را عملی نکرده است. پیچای در یادداشت خود به کارکنان شرکت، ادعا می‌کند که این شرکت به طور جدی چنین اقداماتی را محکوم می‌کند.

با این حال، فشار سیاسی بر روی گوگل در حال افزایش است. روز شنبه گزارش شد که کاخ سفید در حال انجام تحقیقاتی در مورد خط مشی پلتفرم آنلاین در گوگل و فیسبوک است.

نمایندگان گوگل تاکنون به درخواست برای ارسال نظرشان در این خصوص پاسخی نداده‌اند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha