کیرا نایتلی احتمالا در فیلم های بعدی Pirates Of The Caribbean حضور نمی یابد
نویسنده:آرش آقاجانی
ارسال شده در:02 مهر 1397، 12:00

کیرا نایتلی احتمالا در فیلم های بعدی Pirates Of The Caribbean حضور نمی یابد

کیرا نایتلی که حضور پررنگی را در سه فیلم اول مجموعه Pirates of the Caribbean تجربه کرد، به خاطر وقت زیادی که فیلمبرداری این فیلم‌ها از او می‌گیرد، در قسمت‌های احتمالی بعدی حضور نخواهد یافت.

کاراکتر الیزابت سوان که توسط کیرا نایتلی بازی شده است، بدون شک یکی از بخش‌های اساسی سه فیلم اول مجموعه Pirates of the Caribbean کمپانی دیزنی بوده است. این بازیگر نقش خود را با حضوری بسیار جزئی در فیلم Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales ادامه داد، اما به نظر می‌رسد به خاطر اینکه داستان این فرنچایز به طور کلی فراتر از دنیای مربوط به این کاراکتر و نقش مقابل آن با بازی اورالندو بلوم رفته و تمرکز و توجه‌ها تماما معطوف به کاراکتر کاپیتان جک اسپارو جانی دپ شده است، او دیگر از موقعیت خود راضی نیست. علی رغم کاهش خلاقیت در ساخت، این فرنچایز، به خصوص در کشورهای خارجی، همچنان پول ساز بوده و بنابراین ساخت قسمت ششم آن به نوعی اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد. به هرحال اگرهم این اتفاق بیفتند، نباید منتظر دیدن دوباره کیرا نایتلی بود، چراکه او نمی‌خواهد زمانش را صرف این پروژه کند.

هرچند که نایتلی برای فیلم Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales بازگشته بود، اما به نظر نمی‌رسد که دوباره او را در سفرهای پرماجرای آب‌های آزاد اقیانوس‌ها ببینیم. مطابق روزنامه لس آنجلس تایمز، دلیل او برای جدایی از این فرنچایز، به خاطر زمان زیادی است که از او می‌گیرد. فیلمبرداری اصلی این فیلم‌ها معمولا حدود پنج ماه و یا بیشتر به طول می‌انجامد، که بسیار بیشتر از فیلم‌های دیگری است که در لیست فیلم‌های بلاک باستر قرار ندارند. نایتلی الان صاحب یک فرزند بوده و از طرفی فیلمبرداری فیلم‌های بلاک باستر مانند Pirates of the Caribbean زمان زیادی طلب می‌کند. بنابراین این موضوع روشن می‌کند که چرا او نمی‌خواهد مدت زمان زیادی را صرف یک پروژه کاری کند، به خصوص پروژه‌ای که پیش از این چندین بار در آن حضور یافته است.

elizabeth swann- jack sparrow

کیرا نایتلی بازیگری پرکار و خلاق است و احتمالا به جای اینکه به خاطر صرف زمانی زیاد برای فیلم بعدی Pirates of the Caribbean مجبور شود پیشنهادها و نقش‌های دیگر را رد کند، ترجیح می‌دهد با نقش‌های زیادتر و چالش‌های مختلفی دست و پنجه نرم کند که پروسه تولید کوتاه‌تری داشته باشند. این موضعی قابل درک است، هرچند که شاید برای برخی از طرفداران کاراکتری که از یک دوشیزه پریشان با زندگی کسل کننده تبدیل به یکی از رهبران جذاب دزدان دریایی می‌شود، ناراحت کننده باشد.

علی رغم اینکه فروش آخرین فیلم این فرنچایز نسبت به فیلم Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides حدود 250 میلیون دلار افت کرده بود، اما به احتمال زیاد، به خاطر قدرت و شهرت نام تجاری این مجموعه، و این امر که فیلم Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales نیز با تمام این تفاسیر، موفق به فروشی معادل 795 میلیون دلار در مقیاس جهانی شد، ساخت قسمت ششم Pirates of the Caribbean بالاخره در زمانی مشخص کلید می‌خورد. البته طرفداران حق دارند که خواهان بازگشت کیرا نایتلی به این فرنچایز باشند، چراکه در زمان حضور او، فیلم‌های این مجموعه به مراتب عملکرد قوی‌تری داشتند. اما با این حال نمی‌توان به بازگشت الیزابت سوان برای اصلاح مسیر حرکت کشتی این فیلم امید چندانی بست. با این وجود، نشانه‌ها و زمزمه‌هایی که وجود دارند، حاکی از آن هستند که قسمت ششم این مجموعه قرار است جان تازه‌ای به فرنچایز بخشیده و آن را تقویت کند.

شاید کار کیرا نایتلی با مجموعه Pirates of the Caribbean تمام شده باشد، اما با کمپانی دیزنی نه. او در ماه بعد، در میان لیست بازیگران فوق العاده فیلم فانتزی The Nutcracker and the Four Realms کمپانی دیزنی و در نقش «پری آلو شکری» (Sugar Plum Fairy) به پرده سینما بازمی‌گردد. البته پیش از آن نیز می‌توانید بازی او را در فیلم Colette ببینید که هم اکنون در انتشار محدود به سر می‌برد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha