آیفون 10 اس مکس و 10 اس، احتمالا با مشکل پذیرش ضعیف سیگنال مواجه هستند
تینا قنبریان
نویسنده:تینا قنبریان
ارسال شده در:04 مهر 1397، 13:00

آیفون 10 اس مکس و 10 اس، احتمالا با مشکل پذیرش ضعیف سیگنال مواجه هستند

براساس گزارش‌های منتشر شده، بعضی دارندگان آیفون 10 اس و آیفون 10 اس مکس با مشکل پذیرش سیگنال هنگام استفاده از اینترنت دیتا و وای فای مواجه شده‌اند.

براساس گزارش‌های درز کرده در سطح اینترنت، برخی از کاربران آیفون 10 اس و آیفون 10 اس مکس متوجه شده‌اند که در دستگاه‌های جدید خود پذیرش سیگنال، چه با اینترنت دیتا و چه با وای فای نسبت به گوشی‌های قبلی ضعیف‌تر عمل می‌کند. این موضوع هم‌زمان نگران‌کننده و کمی گیج‌کننده است، چون آیفون 10 اس و آیفون 10 اس مکس هر دو دارای فناوری LTE پیشرفته هستند که قاعدتا باید اتصال تلفن همراه به امواج را بسیار سریعتر کند.

گزارشاتی از انجمن پشتیبانی اپل و Reddit اشاره به مشکلات گسترده گوشی‌های جدید دارند، هر چند این چیزی نیست که تمام کاربران آن را گزارش کرده باشند. در واقع نمی‌‌توان این مشکل را یک نقص همه‌گیر برای دستگاه به‌شمار آورد که نیازمند اصلاح باشد. با این حال، تنها چیزی که تقریبا مشترک گزارش شده این است که پذیرش سیگنال در شبکه‌های تلفن همراه و Wi-Fi بدتر از مدل‌های قدیمی آیفون از جمله آیفون 10 و آیفون 8 است. یکی از کاربران درباره این موضوع در ردیت نوشته است:

آیفون 10 اس من در شبکه تی-موبایل در مقایسه با پیکسل 2 ، 35 تا 50 درصد کاهش سرعت اتصال دارد. در منزل هم معمولا سرعتم 50-60 است اما حالا بیش از 30، اتفاق نمی‌افتد.

کاربر دیگری در انجمن اپل نوشت:

من قبل از ارتقاء آیفون‌ام به آیفون 10 اس در هفته گذشته، آیفون 10 داشتم و حالا افت شدید در هر دو شبکه WiFi و داده‌ها در تی-موبایل حس می‌کنم. حالا در پذیرش سیگنال شدیدا مشکل دارم، درحالیکه که در آیفون 10، چنین مشکلی نداشتم.

 این واقعیت که کاربران با مشکلات Wi-Fi و اینترنت دیتا روبرو می‌شوند، نشان می‌دهد که مشکل در آنتن‌های آیفون یا سخت‌افزاری است که آن‌ها را کنترل می‌کند. شاهد دیگری که این ظن را تقویت می‌کند، مقاله‌ای است که WiWavelength با استفاده از داده‌های آزمایش FCC آیفون 10 اس منتشر کرده که نشان می‌دهد آیفون‌های جدید دارای خروجی سیگنال رادیویی پایین‌تر از آیفون‌های قدیمی‌ و یا سایر گوشی‌های رایج در بازار هستند. خروجی بسامد امواج رادیویی RF (در تئوری) فقط انتقال از دستگاه را تحت تاثیر قرار می‌دهد و قاعدتا نباید سرعت دریافت داده را کم کند؛ این موضوع می‌تواند نشان‌دهنده یک مشکل گسترده‌تر در آنتن‌های آیفون 10 اس باشد.

این خبر ناامید‌کننده است، زیرا آزمایش‌های دیگر تأیید کرده بودند که در زمان استفاده از شبکه اینترنت دیتا، آیفون 10 اس دارای سرعت بسیار بالاتر LTE در مقایسه با آیفون 10 است. آیفون 10 اس و آیفون 10 اس مکس هر دو دارای پشتیبانی 4 × 4 MIMO و LAA، دو فناوری LTE پیشرفته هستند که می‌تواند اتصال را بسیار سریع‌تر و کارآمدتر کند. هر چند استفاده از هر دوی این فناوری‌ها در وهله اول مستلزم این است که دستگاه‌ها، سیستم آنتن‌دهی خوبی داشته باشند، و گویا دقیقا همین‌جا است که آیفون‌های جدید مشکل دارند. اپل تا حالا به این اخبار فاش شده واکنشی نشان نداده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha