پیشتازی شرکت ZTE در گسترش و آزمایش تکنولوژی 5G
محسن امیری
نویسنده:محسن امیری
ارسال شده در:11 مهر 1397، 20:30

پیشتازی شرکت ZTE در گسترش و آزمایش تکنولوژی 5G

ZTE یکی از بزرگترین شرکت‌های چینی است که در زمینه تکنولوژی 5G در حال فعالیت است. این شرکت پس از رهایی از چنگ تحریم‌های آمریکا رشد خود را شروع کرده و به نوعی پیشتاز گسترش و آزمایش تکنولوژی 5G در جهان شده است.

کمپانی ZTE یکی از شرکت‌های بزرگ چینی است که فعالیت‌های زیادی در حوزه مخابرات و ارتباطات دارد. این شرکت، همان طور که می‌دانید مدتی بخاطر ارتباط غیرقانونی و بر خلاف تحریم‌های آمریکا با ایران و کره شمالی، از سوی آمریکا مورد فشار شدید و جریمه سنگینی قرار گرفت. چندی پیش آمریکا با جریمه میلیارد دلاری این شرکت همکاری این شرکت را با آمریکا به صورت موقت ادامه داد. بعد از آن به نظر می‌رسد که ZTE رشد خود را از سر گرفته و تمرکز خود را بر روی گسترش و پایه گذاری تکنولوژی 5G گذاشته است. گفته می‌شود که این شرکت در حال انجام سومین دور آزمایش‌های 5G خود در چین است. مرکز توسعه این شرکت در پکن مسقر شده است.

ZTE به عنوان یک پای ثایت پیشرفت‌های تکنولوژی 5G در چین، با داشتن ایستگاه‌های دریافت امواج 5G و هسته شبکه 5G و نیز زیرساخت‌هایی که توسط خود این شرکت برای پیشرفت تکنولوژی 5G ساخته شده اند، در این آزمایش سراسری شرکت می‌کند. همچنین کمپانی ZTE به نظر می‌رسد یک لیدر بازار هم باشد. این شرکت با توسعه سیستم‌های 3.5 گیگاهرتزی و ابزار‌های پایه ای برای آزمایش این فناوری، خود را پیشتاز پایه گذاری، گسترش و آزمایش تکنولوژی 5G معرفی کرده است.

تکنولوژی 5G / ZTE 5G

این شرکت همچنین برای اولین بار در صنعت، آزمایش‌های فرکانس پایین NSA را انجام داد. شرکت ZTE اعلام کرده که به طور کامل برای تجاری سازی تکنولوژی 5G آماده است. در ماه ژانویه سال جاری (دی ماه سال 1396) تکنولوژی 5G شرکت ZTE وارد مرحله سوم آزمایش خود شد. در روز 14 جولای (شنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۷) این شرکت رسما وارد فاز سوم آزمایش تکنولوژی 5G خود شد و طی 24 روز سرعت اتصال به اینترنت را در قالب این تکنولوژی، به سرعتی که امروز هم وجود دارد، رساند. 

آزمایش‌های ZTE با استانداردهای 3GPP و معیارهای تست SA، با اتصال ایستگاه پایه 5G به شبکه اصلی 5G تست خود را شروع کرد. همانطور که توسط استاندارد 3GPP در طی این آزمایش‌ها معماری تکنولوژی 5G به پایان رسیده و تکنولوژی 5G با یک ایستگاه مستقل و به صورت جداگانه تعریف شده است. براساس گزارش‌های موجود، شرکت ZTE کارهای تطبیق لینک و برنامه ریزی، پایه گذاری تکنولوژی چند آنتنه، لایه گذاری اولیه فیزیکی و سناریوهای استقرار تجهیزات را به طور کامل انجام داده است.

تکنولوژی 5G / ZTE 5G

همچنین تست کار کاربر با این فناوری در شهر پکن نیز انجام شده و ZTE آزمایش عملکرد شبکه 5G مستقل را در باند 3.5 گیگاهرتزی به طور کامل تایید کرده است. ژو فوشنگ، مهندس ارشد بخش عملیات بی سیم کمپانی ZTE، در مصاحبه با رسانه‌ها گفت که تکمیل سه مرحله آزمایش به این معنی است که تکنولوژی 5G و فناوری‌های مرتبط با آن در حال حاضر قابلیت تجاری سازی دارند. پس از انجام این آزمایش‌ها و تکمیل آن‌ها، کمپانی ZTE شروع به پیش فروش صدها ایستگاه پایه با خدمت دهی اپراتورهای داخل و خارج از چین خواهد کرد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha