جف بزوس جای بیل گیتس را در فهرست ثروتمندترین آمریکایی های مجله فوربز گرفت
تینا قنبریان
نویسنده:تینا قنبریان
ارسال شده در:13 مهر 1397، 11:00

جف بزوس جای بیل گیتس را در فهرست ثروتمندترین آمریکایی های مجله فوربز گرفت

سالانه فهرست ثروتمندترین افراد جهان از طریق مجله‌های گوناگونی همچون فوربز و بلومبرگ ارائه می‌شوند. حالا پس از 24 سال که بیل گیتس صدرنشین این فهرست‌ها بود، مدیر عامل آمازون، جف بزوس جایگاه او را تصاحب کرده است.

برای اولین بار در 24 سال گذشته، بیل گیتس دیگر صدرنشین فهرست فوربز برای 400 ثروتمند آمریکا قرار ندارد. بیل گیتس که ارزش خالص او 97 میلیارد دلار است، امسال جایگاهش را به مدیر عامل آمازون، جف بزوس که ارزش خالص دارایی او معادل 160 میلیارد دلار است، واگذار کرده است. حالا بنیان‌گذار مایکروسافت در جایگاه دومین ثروتمند آمریکا ایستاده است.

البته این تغییر رتبه‌بندی چیزی نیست که یک شبه به وجود آمده باشد. جف بزوس در جولای 2017، زمانی که ارزش خالص دارایی او بیش از 90 میلیارد دلار بود، به ثروتمندترین فرد در جهان تبدیل شد. این اتفاق دوباره در ماه اکتبر 2017 به وقوع پیوست که ارزش خالص دارایی بزوس به 93.8 میلیارد دلار در مقایسه با 88.7 میلیارد دلار گیتس رسید. در ماه جولای 2018، بلومبرگ گزارش داد که بزوس در فهرست میلیاردرهای بلومبرگ، گیتس را پشت سر گذاشته و با دارایی به ارزش خالص 150 میلیارد دلار صدرنشین این فهرست است.

خود بزوس بلافاصله به درخواست برای ارائه نظرش پاسخی نداده است.

سایر چهره‌های سرشناس عرصه فناوری در این فهرست عبارتند از:

شماره چهارم: مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک، شماره پنجم: لری الیسون (Larry Ellison) مدیر عامل شرکت اوراکل (Oracle)، یکی از شرکت‌های عمده در زمینهٔ نرم‌افزارهای پایگاه داده، شماره ششم و نهم: به ترتیب لری پیج و سرگئی برین از گوگل.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha