پژو ای-لجند با نگاهی آینده نگرانه و براساس محصولی قدیمی طراحی شده است

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

پژو ای-لجند (E-Legend) خودرویی مفهومی و خودروان است که در کنار این ویژگی آینده نگرانه، خودرویی اسپرت نیز محسوب می‌شود. این محصول جدید با دیدی آینده‌نگرانه براساس خودروی 504 دهه 60 پژو طراحی شده است که ویژگی‌های جالبی دارد.

خودروی مفهومی پژو ای-لجند / e-legend

پژو با سابقه بیش از 100 سال در عرصه تولید خودرو به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین کمپانی‌های فعال به شمار می‌رود. این کمپانی خودروسازی به تازگی با معرفی خودروی پژو ای-لجند در نمایشگاه خودروی پاریس، در عرصه تولید خودروهای خودران گام برداشته است. در ادامه برای آشنایی با این دستاورد جدید با ما همراه باشید.

پژو ای-لجند محصولی جدید بوده که به تازگی در نمایشگاه خودروی پاریس معرفی شده است. طراحی این خودرو به گونه‌ای است که طرفداران برندهای فرانسوی به آینده خودروهای مفهومی این کشور علاقه‌مند خواهند شد. گفتنی است، مهندسین طراح E-Legend برای طراحی آن از خودروی 504 کوپه الهام گرفته‌اند. این در حالی است که باله عقب خودرو و همچنین سپر جلویی آن برآمده از بدنه عضلانی خودروهای دهه 60 میلادی آمریکایی است. از طرفی چراغ‌های عقب ظاهری فرانسوی به خود گرفته‌اند و از نورهای LED شفاف و باریک نیز بهره می‌برند، به‌طوری‌که ظاهر برازنده‌ای به این خودروی تازه نفس بخشیده‌اند.

 


مشخصات ظاهری و قوای محرکه پژو ای-لجند


کابین خودروی مفهومی پژوی ای-لجند ترکیب بسیار خوبی را از نوستالژی و نگاه رو به جلو طراحی آن به نمایش می‌گذارد. درواقع صندلی‌های مخملی که در داخل کابین مشاهده می‌شوند، صندلی‌های دهه 70 میلادی را در ذهن تداعی خواهند کرد. حال در بخش فرمان داستان متفاوت است. چراکه فرمان این خودرو، به نوعی هواپیمای جت را در ذهن تداعی می‌کند به‌طوری که در بالای آن یک نمایشگر 16 اینچی قرار دارد. علاوه بر این، نمایشگرهای دیگری نیز بر روی کنسول وسط و همچنین درهای خودرو و علاوه بر آن زیر سایبان‌ها نیز به چشم می‌خورند. جالب است بدانید که به جای شیفتر دنده معمولی، از شیفتر کنترلی نیر در بین صندلی‌ها استفاده شده است.

نیروی پژو E-legend از یک قوای محرکه 456 اسب بخاری تامین می‌شود که گشتاوری معادل 800 نیوتن متر را تولید خواهد کرد. این خودروی الکتریکی توانایی دارد که در عرض کمتر از 4 ثانیه از سرعت 0 به 100 کیلومتر در ساعت برسد. این در حالی است که باتری‌های 100 کیلوواتی ای-لجند نیز می‌توانند با یک بار شارژ یک سفر 600 کیلومتری را تضمین کنند.

همچنین بخوانید :

از آنجایی که پژو تصور می‌کند خودروهای خودران نمونه‌ای از خودروهای آینده هستند، پژو ای-لجند را نیز با چنین دیدی طراحی کرده است. اما از طرفی این خودرو یک خودروی کاملا خودران نیست. با ای-لجند در حالت خودران می‌توان در دو حالت کامفورت و اسپورت رانندگی کرد. این در حالی است که راننده به راحتی می‌تواند به سایر کارهایش بپردازد. علاوه بر این دو حالت رانندگی دستی نیز برای رانندگی در این خودرو وجود دارد که باتوجه به نوع جاده، راننده می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.

در ادامه می‌توانید تعدادی از تصاویر این خودرو را که در نمایشگاه خودروی پاریس معرفی شده است را مشاهده کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021
plaza-ads