دخترک بادکنک
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:14 مهر 1397، 22:30

نقاشی یک میلیون پوندی بنکسی بعد از فروخته شدن، پاره پاره شد

در اقدامی عجیب و در حراجی ساتبیز، یک نقاشی از بنکسی (Banksy) هنرمند ناشناس بریتانیایی با قیمت بیش از یک میلیون پوند فروخته شد اما اندکی بعد از فروش هیچ اثری از نقاشی به جز تکه‌هایی از آن باقی نماند.

بنکسی نام مستعار یکی از هنرمندان مشهور و منتقد سیاسی بریتانیایی است که آثاری در خور توجه را در کارنامه کاری خود دارد. این نقاش برای نقاشی‌های خیابانی شهرت فزاینده‌ای برای خود رقم زده است و اخیرا در حرکتی عجیب طرفداران خود را بهت زده کرد.

دخترک بادکنک بنکسی

در حراجی ساتبیز (Sotheby’s) یکی از نقاشی‌های بنکسی با نام «دخترک بادکنک» که البته بسیار هم شناخته‌شده است، با قیمت بیش از یک میلیون پوند فروخته شد. درست است که قیمت بالای یک میلیون پوند قیمت بالایی محسوب می‌شود اما چیزی که همگان را به تعجب واداشته، موضوع دیگری است. درواقع بعد از نهایی شدن قیمت این تابلو، دستگاهی که در داخل قاب این نقاشی تعبیه شده بود، آغاز به کار کرد و نقاشی را پاره پاره کرد. در نهایت نیز تکه‌های آن از قاب آویزان شدند.

این نقاشی تصویر دخترکی را با یک بادکنک به شکل قلب در بر داشت و آخرین اثر فروخته شده در حراجی با قیمت 1 میلیون و 42 هزار پوند، محسوب می‌شد که شب جمعه فروخته شد. در این راستا، رئیس مرکز حراجی ساتبی پس از این اتفاق بیان کرد که برای اولین بار است که با چنین موردی رو به رو می‌شود. گفتنی است که بنکسی بعد از این اتفاق در صفحه اینستاگرامش نوشت: «رفت، رفت، ناپدید شد…» می‌توانید پست اینستاگرام وی را در تصویر زیر مشاهده کنید. همچنین وی بعد از این پست ویدیویی را نیز در اینستاگرام خود منتشر کرد که زیر آن به جمله‌ای از پیکاسو اشاره شده بود. می توانید پست دوم بنکسی را در این آدرس مشاهده کنید.  همچنین در انتهای این خبر نیز شاهد ویدیوی منتشر شده از وی خواهید بود.

صفحه اینستاگرام بنسکی

با این اتفاق گمانه‌زنی‌ها در رسانه‌های اجتماعی حاکی از این است که این اتفاق ممکن است به دلیل افرایش قیمت این اثر هنری بوده باشد. با این حال جالب است بدانید، بنکسی با کشیدن مجموعه گرافیتی‌هایی با مایه‌های انتقادی بر روی ساختمان‌های شهر معروف شد و حالا تعبیه دستگاه خردکن از جدیدترین خبرها درباره این نقاش مرموز بریستولی محسوب می‌شود. با اینکه می‌دانیم این نقاش اهل بریستول بوده، اما سال‌هاست که هویت وی نامشخص باقی مانده است. علاوه بر این‌ها، در میان یکی از آثار اخیر بنکسی نیز پارک دیزنی لند به تصویر کشیده شده که به عنوان یک پارک خانوادگی نامناسب برای کودکان توصیف شده است.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plaza_mag عضویت در کانال تلگرام

6 دیدگاه دیــدگاههای کاربـــران

بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
مائده خوش کام 15 مهر 1397، 13:59

"The urge to destroy is also a creative urge" - Picasso این جمله رو توی صفحه اینستاگرامش منتشر کرده

اعظم بجاری 15 مهر 1397، 14:48

شما درست میگید ولی قبل از این پست، پست دیگری رو گذاشته بود که الان هم تو پیج benksy هستش https://www.instagram.com/banksy/

مائده خوش کام 15 مهر 1397، 15:02

درسته منم دیدم اون پست رو ... قصدم اطلاع دادن اخرین خبر بودش

مائده خوش کام 15 مهر 1397، 14:01

این آدم واقعا نابغست

سميرا اكرامی 15 مهر 1397، 15:49

الان این اثر با شهرتی که کسب کرده ارزشش چندین برابر شده هرچند که به بنکسی منفعتی رو نمیرسونه