چرا محصولات جدید مایکروسافت پورت USB-C ندارند؟
محسن امیری
نویسنده:محسن امیری
ارسال شده در:15 مهر 1397، 22:30

چرا محصولات جدید مایکروسافت پورت USB-C ندارند؟

چند روز پیش، مایکروسافت از محصولات جدید خود رونمایی کرد. این کمپانی محصولات سرفیس خود را با سرفیس پرو 6 و سرفیس لپتاپ 2 جان تازه ای بخشید اما این دو محصول هیچ کدام پورت USB-C ندارند.

در هفته ای که گذشت، مایکروسافت سری محصولات سرفیس خود را تازه کرد. این کمپانی دو محصول سرفیس پرو 6 و سرفیس لپتاپ 2 را معرفی کرد. این دو محصول مجهز به آخرین نسل (نسل هستم) پردازنده‌های قوی اینتل هستند. این پردازنده‌ها نسبت به نسخه‌های قبلی خود 85 درصد بهبود عملکرد را به ثبت رسانده اند. این دو محصول جدید مایکروسافت رقیبان خود در بازار‌های مختلف را به میدان خوانده است. چرا که دارای یک سری ویژگی جالب و قابل تامل است. با این حال، متاسفانه این دو محصول هنوز از پورت USB-C پشتیبانی نمی‌کنند. لنس اولانوف، اخیرا در یک مصاحبه با پانوس پنی، از بخش طراحی محصولات سرفیس کمپانی مایکروسافت توضیحاتی را جمع آوری کرده است؛ اما این توضیحات به نظر می‌رسد که قانع کننده نیستند.

Microsoft Surface / مایکروسافت سرفیس

به نظر پانوس پنی، اضافه کردن یک پورت USB-C به محصولات سرفیس، یعنی از بین بردن پورت USB-A به صورت کامل. او در مراسم رونمایی محصولات سرفیس با اشاره به پورت‌های سرفیس پرو 5 گفت که از طرح این محصول دوباره استفاده نخواهد شد؛ اما امسال می‌بینیم که سرفیس پرو 6 نسب به نسخه قبلی اش تغییرات زیادی را به همراه ندارد. پانوس در مورد این محصول گفت:

اگر بخواهیم، باید هرسال طراحی محصول خود را تغییر دهیم اما ممکن است محصول بسیار خوبی طراحی نکنیم. باید دنبال چه چیزی باشیم؟

در حالی که پورت‌های USB-C بر روی محصولات سرفیس استودیو 2، سرفیس گو و سرفیس هدفون وجود دارد، پانوس به این مطلب اشاره کرد که استفاده نکردن از این پورت در محصولات جدید مایکروسافت، تنها مسئله زمانی دارد. او در مورد آینده این دو محصول جدید مایکروسافت گفت:

ما قصد داریم به شیوه ای خاص و حساب شده محصولاتمان را وارد بازار کنیم. صبر کنید و مطمئن باشید که ما محصولات خود را در بهترین زمان و در بهترین شکل وارد بازار خواهیم کرد به گونه ای که هم کیفیت را رعایت کنیم و هم نوآوری را!

Microsoft Surface / مایکروسافت سرفیس

قطعا پانوس درست می‌گوید؛ اما این جواب برای کاربرانی که تشنه داشتن تمام ویژگی‌های خوب روی یک دستگاه هستند، ممکن است راضی کننده نباشد!

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha