مقایسه کیفیت عکس پیکسل 3 ایکس ال با آیفون 10 اس مکس
محسن امیری
نویسنده:محسن امیری
ارسال شده در:16 مهر 1397، 17:00

مقایسه کیفیت عکس پیکسل 3 ایکس ال با آیفون 10 اس مکس

مدتی است که گوشی آیفون 10 اس مکس وارد بازار شده است. این گوشی ویژگی‌های جالب زیادی دارد. دوربین این گوشی از بخش‌های قدرتمندش است که در ادامه آن را با جدیدترین گوشی گوگل یعنی پیکسل 3 ایکس ال مقایسه می‌کنیم.

آیفون 10 اس مکس و گوگل پیکسل 3 ایکس ال هر دو از گوشی‌های تازه هستند. هر دو آمریکایی و از دو کمپانی نام‌آشنا هستند، اما یکی از اپل و دیگری محصول گوگل است. به تازگی عکس‌ها و نمونه تصاویر ثبت شده زیادی از این دو گوشی در فضای اینترنت منتشر می‌شود. در ادامه دو عکس از این دو گوشی خواهید دید که قدرت عکس‌برداری آنها را با هم مقایسه می‌کند. یکی از این دو عکس‌ در حالت شب گرفته شده است. به نظر می‌رسد که گوگل پیکسل 3 ایکس ال توانسته عکس بهتری را نسبت به آیفون 10 اس مکس ثبت کند. آیفون 10 اس مکس گرایش بیشتری به شبیه‌سازی کردن چراغ‌ها در شب دارد، ولی گوگل پیکسل 3 با فوکوس بهتری بخش غیر تاریک عکس را ثبت کرده و تاریکی صفحه را نیز بهتر به تصویر می‌کشد. بنابراین در عکس‌های گرفته شده توسط گوگل پیکسل 3 ایکس ال نویز کمتری هم مشاهده می‎شود.

در بخش دوربین، همواره گوشی‌های گوگل پیکسل، گوی سبقت را از رقبای خود می‌ربوده‌اند. همانطور که دیدید گوشی‌های سال 2018 پیکسل همگی از بهترین گوشی‌ها در بخش دوربین بودند. عکس‌های منتشر شده از دوربین گوگل پیکسل 3 نشان می‌دهد که کیفیت عکس‌های گرفته شده دقیقا به خوبی سری گوگل پیکسل 2 است و قطع به یقین شاهد عکس‌های بسیار با کیفیتی در سری گوگل پیکسل 3 هستیم. به احتمال زیاد شاهد افزایش کیفیت و ویژگی‌های دوربین سلفی و عمکلرد دوربین در نور کم نیز خواهیم بود.

اما در نظر داشته باشید که عکس‌های گرفته شده توسط گوشی گوگل پیکسل 3 ایکس ال احتمالا با یک نرم‌افزار بهبود نیافته و اولیه است. یعنی زیاد نمی‌توان روی این عکس‌ها حساب کرد چرا که نرم‌افزار عکس‌برداری و دیگر ویژگی‌های گوشی ممکن است دچار تغییرات شود. گوگل قرار است در تاریخ 8 اکتبر (سه شنبه، 17 مهر 1397) دو گوشی گوگل پیکسل 3 و گوگل پیکسل 3 ایکس ال را طی رویدادی در شهر نیویورک معرفی کند. 

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha