کاربران اندروید Jelly Bean امکان بروزرسانی گوگل کروم را نخواهند داشت

بزودی مرورگر کروم دیگر از دستگاه‌هایی که نسخه اندروید Jelly Bean یا آبنبات پاستیلی را اجرا می‌کنند، پشتیبانی نخواهد کرد؛ این درحالی است که اکنون حدود 32 میلیون دستگاه در سراسر دنیا از اندروید Jelly Bean استفاده می‌کنند.

اخیرا تیم تحقیقاتی XDA Developers تحقیق و بررسی درمورد نسخه جدید اپلیکیشن اندروید گوگل کروم انجام داده است و به نتایج جالب توجهی دست پیدا کرده است. نتایج این تحقیق و بررسی اظهار می‌کند که در آینده نزدیک، کروم دیگر از دستگاههای اندرویدی که از ورژن اندروید Jelly Bean استفاده می‌کنند، پشتیبانی نخواهد کرد.

در حال حاضر تمام دستگاههایی که از نسخه 4.1 اندروید و بالاتر استفاده می‌کنند، می‌توانند کروم را از گوگل پلی استور دریافت کرده و نصب کنند؛ اما در آینده نزدیک تنها دستگاه‌هایی که اندروید 4.4 KitKat و یا اندروید ورژن‌های بالاتر را اجرا می‌کنند، از سوی کروم پشتیبانی خواهند شد.

مرورگر گوگل کروم

ممکن است با خود بپرسید که منظور این گفته، دقیقا چه خواهد بود؟ در پاسخ باید گفت که دستگاه‌هایی که اندروید Jelly Bean را اجرا می‌کنند به‌زودی و در آینده نزدیک قادر نخواهند بود که از نسخه به‌روزرسانی شده کروم استفاده کرده و نخواهند توانست که مرورگر کروم را از گوگل پلی استور آپدیت کنند. درواقع این دستگاه‌ها همچنان به مرورگر کروم دسترسی خواهند داشت اما نخواهند تواست که آن را آپدیت کرده و تنها می‌بایست از ورژن قدیمی آن استفاده کنند.

گفتنی است اگرچه که تقریبا اکثر دستگاه‌های اندرویدی در حال حاضر از اندروید KitKat و نسخه‌های بالاتر استفاده می‌کنند، اما هنوز تعداد زیادی از دستگاه‌ها، اندورید Jelly Bean را اجرا می‌کنند. براساس نمودار جدید توزیع اندروید، حدود 3.2 درصد از دستگاه‌های اندرویدی هنوز از نسخه Jelly Bean استفاده می‌کنند و از آنجا که حدود 1 میلیارد دستگاه اندرویدی در سراسر دنیا وجود دارد، 3.2 درصد از این تعداد چیزی در حدود 32 میلیون دستگاه خواهد شد.

گوگل هنوز برنامه زمانی خود را برای حذف پشتیبانی کروم از دستگاه‌هایی که اندروید Jelly Bean را اجرا می‌کنند، اعلام نکرده است اما از آنجا که اخیرا در سورس کد کروم، شواهدی در این خصوص رویت شده است، بنابراین انتظار می‌رود که در آینده نزدیک و به زودی شاهد عدم پشتیبانی گوگل کروم از دستگاه‌های اندرویدی ورژن Jelly Bean خواهیم بود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha