رونمایی گوگل از سرویس جدید Home View و بروزرسانی اپلیکیشن گوگل‌ هوم
آرام حسینی
نویسنده:آرام حسینی
ارسال شده در:18 مهر 1397، 00:06

رونمایی گوگل از سرویس جدید Home View و بروزرسانی اپلیکیشن گوگل‌ هوم

گوگل در حاشیه مراسم رونمایی از پیکسل 3 از سرویس جدید خود موسوم به Home View در حوزه خانه‌های هوشمند و طراحی جدید اپلیکیشن گوگل‌ هوم رونمایی کرد.

Google Home View

خانه‌های هوشمند و گجت‌های مربوط به این خانه‌ها روزبه‌روز درحال گسترش هستند. بدون ‌تردید مدیریت و کنترل گجت‌های مخصوص خانه‌های هوشمند دردسر بسیار بزرگی است که مشقات زیادی برای کاربر دارد بخصوص اگر دستگاه‌های استفاده شده هر کدام متعلق به سازندگان متفاوتی باشند. کمپانی گوگل در راستای ساده‌سازی اکوسیستم پیچیده خانه‌های هوشمند در حاشیه مراسم امروز معرفی گوشی پیکسل 3 (Pixel 3) از سرویس جدید خود در حوزه خانه‌های هوشمند بنام «Home View» برای صفحات نمایش هوشمند مجهز به دستیار گوگل (Google Assistant) نیز رونمایی کرد. گوگل همچنین اپلیکیشن گوگل هوم (Google Home) را نیز بازطراحی و بروزرسانی کرد.

Home View

هوم ویو (Home View) تمام دستگاه‌های متصل به شبکه خانه هوشمند را در یک نما نشان می‌دهد ضمن اینکه تک تک دستگاه‌ها در همین سرویس کنترل می‌شوند. هوم ویو همچنین گجت‌های هوشمند روشنایی، ترموستات و دیگر دستگاه‌های هوشمند خانگی را نیز پوشش می‌دهد. البته تمام امکانات گجت‌ها که در اپلیکیشن‌های اختصاصی قابل دسترس هستند در هوم ویو ارائه نمی‌شوند، اما امکانات ارائه شده در این سرویس برای عملیات اصلی و اولیه دستگاه‌ها کفایت می‌کند.

اپلیکیشن گوگل هوم نیز با همین پنل کنترل بروز رسانی گردید. نخستین‌بار چند ماه پیش نسخه آزمایشی گجت گوگل هوم منتشر شده بود اما در حال حاضر بصورت رسمی در گوگل پلی (Google Play) در دسترس کاربران قرار گرفته است. البته هنوز گوگل اشاره‌ای به تاریخ عرضه رسمی این بروزرسانی نکرده است اما اخبار و شنیده‌ها حاکی از این هستند که احتمالا طی چند روز آتی شاهد عرضه آن باشیم.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha