پیکسل 3 هنگام رانندگی، ویژگی اندروید خودکار را فعال می‌کند

پیکسل 3 (Pixel 3) و پیکسل 3 ایکس ال (Pixel 3 XL) به صورت اتوماتیک در هنگام رانندگی کاربر، ویژگی اندروید خودکار را فعال می‌کنند. این ویژگی به‌تازگی برای پرچمداران گوگل ارائه شده است.

گوگل ویژگی‌های منحصربفردی را برای گوشی‌های پیکسل 3 و پیکسل 3 ایکس ال ارائه کرده است. این ویژگی‌ها شامل پلی موجی (Playmoji)، ترفندهای مختلف عکاسی و قابلیت‌های جدید گوگل لنز می‌شود. امروز نیز یک ویژگی دیگر به لیست بالا اضافه می‌شود و آن هم دسترسی آسان به ویژگی اندروید خودکار (Android Auto) است.

کاربران گوگل پیکسل 2 در هنگام رانندگی می‌بایست خودشان حالت  Do Not Disturb را فعال کنند. اما در پیکسل 3 و پیکسل 3 ایکس ال این امکان فراهم شده است که گوشی به صورت اتوماتیک و بدون دخالت کاربر، حالت اندروید خودکار را فعال کند.

پیکسل 3 / Pixel 3

از این پس کاربر می‌تواند انتخاب کند در حالتی که گوشی پیکسل 3 به بلوتوث ماشین متصل است و یا هنگامی‌که گوشی حرکت کاربر را در یک وسیله نقلیه شناسایی کند ویژگی اندروید خودکار فعال شود. بدیهی است گزینه اول بهتر است و از درگیر شدن گوشی به صورت ناخواسته با ویژگی اندروید خودکار جلوگیری می‌کند چراکه ممکن است کاربر در یک اتوبوس و یا تاکسی باشد و درواقع سوار ماشین شخصی خود نباشد.

این گوشی هوشمند تحت شرایط زیر به صورت اتوماتیک گوشی را از حالت اندروید خودکار خارج می‌کند:

  • اتصال بلوتوث گوشی با بلوتوث ماشین کاربر قطع شود.
  • برای مدت زمان بیشتر از 30 ثانیه، کاربر با گوشی خود راه برود.
  • گوشی بیش از 10 دقیقه اصلا حرکت نکرده و جابه‌جا نشود.

برای آنکه بدانید ویژگی اندروید خودکار در هنگام رانندگی چگونه عمل می‌کند، کافی است در تنظیمات این گوشی هوشمند به مسیر Settings > Connected Devices > Connection Preferences > Driving Mode بروید. در قسمت Driving Mode می‌توانید تعیین کنید که گوشی چگونه تشخیص دهد که در حال رانندگی هستید و آنگاه چه‌ کارهایی را برای شما انجام دهد.

اگر تا به حال از حالت اندروید خودکار استفاده نکرده‌اید، پیشنهاد می‌شود اینجا را کلیک کنید. این لینک روی همه گوشی‌های اندرویدی و نه‌تنها پیکسل‌ها به خوبی جواب می‌دهد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plaza_mag عضویت در کانال تلگرام

0 دیدگاه دیــدگاههای کاربـــران

بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha