اینستاگرام از یادگیری ماشین برای ردیابی تهدیدها در تصاویر استفاده می‌ کند
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:19 مهر 1397، 20:30

اینستاگرام از یادگیری ماشین برای ردیابی تهدیدها در تصاویر استفاده می‌ کند

اینستاگرام با استفاده از فناوری یادگیری ماشین قصد دارد تصاویر کاربران را مورد نظارت بیشتری قرار دهد تا از تهدیدها در این شبکه اجتماعی جلوگیری شود.

قلدری و تهدیدهای آنلاین متاسفانه از جمله کارهای بسیار رایج در فضای مجازی است، اگرچه اینستاگرام ابزارهای مختلفی را معرفی کرده تا چنین مشکلی را حل کند و تهدیدهای آنلاین در بخش نظرات کاربران را رفع نماید، اما هنوز هم چنین مشکلی به شکل وسیعی وجود دارد. حال اگر نوعی قلدری در یکی از عکس‌های اینستاگرام از سوی فردی صورت گیرد که با وجود فیلترهای معمول نتوان جلوی آن را گرفت، چه باید کرد؟ این مسئله، چیزی است که اینستاگرام برنامه‌هایی دارد تا با استفاده از یادگیری ماشین به رفع آن بپردازد.

اینستاگرام / Instagram

این شبکه اجتماعی محبوب قصد دارد تا نوعی فناوری یادگیری ماشین را به کار بگیرد و به ردیابی قلدری‌هایی بپردازد که می‌توانند در تصاویر اینستاگرامی و همین طور بخش نظرات آنها اتفاق بیفتند. استفاده از یادگیری ماشین به معنای آن نیست که این فناوری به صورت خودکار و فوری چنین پست‌هایی را حذف می‌کند، اما می‌توانند با سرعت بیشتری آنها را بیابد تا بدین ترتیب، واسط‌های انسانی بتوانند آنها را شناسایی کنند. تا پیش از این، این واسط‌ها منتظر گزارش کاربران دیگر می‌ماندند.

این فناوری تقریبا با رویکرد فیسبوک نسبت به تصاویر نامناسب تفاوت دارد. در آنجا فیسبوک نوعی ابزار جلوگیری از انتشار تصاویر مستهجن را به کار گرفته که طی آن لازم است تا کاربران تصاویری که تصور می‌کنند ممکن است در صفحات مختلف در قالب پست‌هایی منتشر شوند را به اشتراک گذارند و بدین ترتیب، فیسبوک می‌تواند از آپلود شدن آنها به صورت کامل جلوگیری نماید.

علاوه بر تلاش برای جلوگیری از قلدری در تصاویر، اینستاگرام همچنین در حال تلاش است تا سوء استفاده را در طول ویدئوهای زنده رفع کند و اجازه فیلتر کردن کامنت‌ها را برای کاربرانی که می‌خواهند به صورت زنده ویدئویی را منتشر کنند، فراهم کند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha