گوگل درایو در اندروید پای به قابلیت تهیه بکاپ به صورت دستی مجهز می شود

به نظر می‌رسد گوگل در حال کار بر روی فراهم کردن قابلیتی جدید برای گوگل درایو در اندروید پای است. طبق گزارشی این شرکت در حال تست و بررسی ارائه قابلیت تهیه بکاپ از اطلاعات گوشی اندرویدی به صورت دستی است.

بخشی از موفقیت اپل در توسعه پایدار پلتفرم iOS، حفظ یکپارچگی آن با سرویس ذخیره سازی ابری آی‌کلود بوده است. ساکنین ماونتین ویو نیز هرچند دیر، اما مشغول توسعه طرحی هستند که امکان تهیه فایل پشتیبانی از فایل‌های سیستمی و اطلاعات کاربران پلتفرم اندروید بر روی سرویس گوگل درایو را به صورت دستی، فراهم می‌کند.

بر اساس اطلاعات کشف شده توسط انجمن برنامه نویسان XDA، گوگل در اندروید پای مشغول توسعه زیرساختی است که به کاربران امکان بکاپ گیری آسان اطلاعات از طریق سرویس گوگل درایو را به صورت دستی می‌دهد.

در حال حاضر پس از وارد کردن اطلاعات اکانت گوگل در هر گجت اندرویدی، روند تهیه فایل پشتیبانی و ذخیره آن در گوگل درایو به صورت خودکار صورت می‌گیرد، با این حال سیستم جدید امکان بکاپ گیری به صورت دستی و ذخیره آن بر روی هر حسابی را فراهم می‌کند.

گوگل درایو برای شروع 15 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی آنلاین رایگان در اختیارتان قرار می‌دهد، بنابراین می‌توانید عکس‌ها، داستان‌ها، طراحی‌ها، طرح‌ها، موارد ضبط شده، ویدیوها و همه چیز را در آن نگه دارید. در سوی دیگر می‌توانید به فایل‌هایتان در گوگل درایو از هر تلفن هوشمند، تبلت، یا رایانه‌ای دسترسی داشته باشید؛ بنابراین به هرکجا بروید، فایل‌هایتان نیز با شما می‌آیند.

سیستم جدید گوگل نه تنها امکان دسترسی به فایل‌های بکاپ از سیستم و دستگاه‌های دیگر را می‌دهد، بلکه به واسطه آن نیاز به برنامه‌های جانبی مانند TitaniumBackup نیز از بین خواهد رفت. متأسفانه هنوز هیچ اطلاعاتی در رابطه با زمان اضافه شدن رسمی این ویژگی در دست نیست، با این حال احتمالا در اولین به روز رسانی جدید اندروید پای شاهد آن خواهیم بود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha