چگونه مخاطبان جیمیل خود را بازیابی کنیم؟
محسن امیری
نویسنده:محسن امیری
ارسال شده در:22 مهر 1397، 14:00

چگونه مخاطبان جیمیل خود را بازیابی کنیم؟

اگر از جیمیل استفاده می‌کنید، لحظات سخت حذف ناگهانی و یا ندیدن لیست مخاطبان خود را ممکن است تجربه کرده باشید. اما در ادامه به راهی اشاره می‌کنیم که این ترس شما را احتمالا به یک لبخند از نوع بازیابی تبدیل می‌کند!

اگر شما مشتری سرویس ایمیلی گوگل، یعنی جیمیل هستید ممکن است گاهی با این موقعیت مواجه شده باشید که لیست مخاطبان شما پر از ایمیل‌های مختلف است که شما آن‌ها را اضافه نکرده‌اید. اما این مخاطبان از کجا می‌آیند؟ تمام مخاطبان موجود در لیست ایمیل شما، مجموعه‌ای از آدرس‌های ایمیلی است که به آن‌ها پیام فرستاده‌اید. اینکه شما در این لیست، گهگاهی تغییراتی ایجاد کنید عادی است اما اگر تمام این لیست را به یک باره حذف کردید چه؟ بازیابی این مخاطبان یک شیوه ساده دارد اما دارای محدودیت‌های خاصی نیز است. در ادامه به آموزش بازیابی مخاطبان گوگل می‌پردازیم.

خبر خوب این است که شما می‌توانید تمام مخاطبان حذف شده خود را در جیمیل بازیابی کنید. اما خبر بد اینکه تنها مخاطبانی بازیابی می‌شوند که در 30 روز اخیر حذف شده باشند. خب، به عنوان گام اول به بخش مخاطبان گوگل خود یعنی Google Contacts بروید. روی گزینه More و سپس Undo changes کلیک کنید.

جیمیل/gmail

اینجا یک سری بازه زمانی به شما نمایش داده می‌شود. بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس تایید کنید.

جیمیل/gmail

انتخاب بازه مثلا 20 روزه به معنای این است که گوگل مخاطبان 20 روز پیش شما را بازیابی می‌کند. اگر مخاطبانی دارید که بعد از این تاریخ به لیست شما اضافه شده‌اند، در عملیات بازیابی نشان داده نمی‌شوند؛ پس به توصیه گوگل بهتر است مخاطبان موجود خود را استخراج (Export) کنید.

 

آموزش استخراج (Export) مخاطبان گوگل

برای استخراج یا Export کردن مخاطبان گوگل خود به بخش Google Contacts رفته و روی More و سپس Export کلیک کنید. اگر قصد استخراج مخاطبان خاصی را دارید، چک باکس کنار آن‌ها را علامت بزنید.

جیمیل/gmail

مخاطبان خود را به صورت فایل CSV ذخیره کنید. شما سه گزینه‌ی گوگل، حساب اوت‌لوک و وی‌کارت (Virtual Contact File) را برای انجام عملیات استخراج در اختیار دارید.

جیمیل/gmail

 

آموزش وارد کردن (Import) مخاطبان گوگل

برای این کار، به بخش Contacts رفته و همانند مراحل قبل، روی گزینه More و سپس Import کلیک کنید. اینجا گزینه Choose File را انتخاب کنید.

جیمیل/gmail

اگر از حساب جیمیل خود اقدام به وارد کردن مخاطبان می‌کنید، گزینه فایل‌های CSV را انتخاب کنید. اگر مخاطبان خود را از سرویسی به غیر از جیمیل وارد می‌کنید، گزینه مربوط به آن را انتخاب کرده و سپس روی I Agree, Let’s Go! کلیک کنید. حال بر روی گزینه Import کلیک کنید. با اطلاعات خود دوباره وارد حساب کاربری‌تان شوید و در پنجره ظاهر شده گزینه Agree را انتخاب کنید. با این کار تمام مخاطبان حذف شده شما از تاریخ تعیین شده در مراحل ابتدایی، بازیابی می‌شوند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha