تماشا کنید: خودروی توربیناتور 2 با سرعت 810 کیلومتر بر ساعت حرکت می کند

تماشا کنید: خودروی توربیناتور 2 با سرعت 810 کیلومتر بر ساعت حرکت می کند
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

توربیناتور 2 یکی از خودروهای سرعتی در دنیای خودرو است که به‌تازگی توانست رکورد سرعت را حتی در مقایسه با رکورد پیشین خود ارتقا دهد. با این حال به دلیل بارش باران این مسابقه کامل انجام نشد و سرعت یاد شده نیز به ثبت رسمی نرسید.

یکی از نکات مهمی که در دنیای خودرو و به طور کلی مسابقات هیجان‌انگیز و رقابتی سرعت همیشه تعجب برانگیز خواهد بود، این است که یک راننده هر چقدر هم صاحب خودروی سریعی باشد و بتواند نهایت سرعت یک خودرو را به نمایش بگذارد، همیشه دیگرانی هستند که سریع‌تر از وی ظاهر می‌شوند.

البته این ادعا را می‌توان این‌گونه نیز بیان کرد که در کنار داشتن یک خودروی مسابقه‌ای سریع و تندوتیز، راننده‌ای که تمرین بیشتری دارد می‌تواند جاده‌ها را سریع‌تر در نوردد. این در حالی است که تیم Vesco و راننده آن دیپ اسپنگر، دقیقا مثال خوبی در این زمینه محسوب می‌شوند. در واقع دیپ اسپنگر با خودروی توربیناتور 2 توانست با سرعت 810 کیلومتر بر ساعت رکورد سریع‌ترین خودروی جهان را در فینال مسابقات جهانی سرعت در بنویل بشکند.

توربیناتور 2 سریع‌ترین خودروی جهان با انتقال بیشترین قدرت تولیدی موتور خودرو به چرخ‌ها است. توربیناتور تقریبا به مانند خودروهای جاده‌ای و مسابقه‌ای است اما از طرفی ساختار متفاوتی با این خودروها دارد. درواقع نیروی محرکه این خودرو یک توربین گازی ساخت Lycoming است که با قدرت 5000 اسب بخار ظاهر خواهد شد. این در حالی است که تمام قدرت تولیدی موتور یاد شده به هر چهار چرخ که شامل تایرهای میکی تامسون هستند، منتقل خواهد شد.

با این حال جالب است بدانید گروهی دیگر از سریع‌ترین خودروهای جهان از موتور جت بهره‌مند هستند. با این حساب که چرخ‌ها نقش زیادی در انتقال قدرت در خودروهای موتور جت بازی نمی‌کند. گفتنی است که توربیناتور 2 طولی به میزان 11 متر دارد که فاصله محورهای آن با یکدیگر 6.5 متربوده و وزن این خودرو نیز معادل 2245 کیلوگرم برآورد شده است.

با این حساب فکر می‌کنم دیگر زمان آن رسیده که باید سرعت بوگاتی شیرون، هنسی و کونیگزگ را به خاطره‌ها بسپارید، چرا که در دنیای خودرو به تازگی شاهد توربیناتور 2 بودیم که توانست به سرعت بیش از 800 کیلومتر در ساعت دست یابد. البته همان‌طور که بیان شد خودرویی که در ساختار و عملکرد بسیار متفاوت‌تر از خودروهای یاد شده ظاهر خواهد شد.

توربیناتور به یک سیستم کنترل پایداری قوی نیز مجهز است که به کمک آن توانست مسافتی معادل 1.6 کیلومتر سطح نمکی را در زمان 8 ثانیه بپیماید. گفتنی است این سیستم با ترمز بادی نیز متوقف خواهد شد. این خودروی قدرتمند و مثال زدنی در سرعت در جدیدترین تست خود با طی کردن 12.5 کیلومتر در زمان 2 دقیقه و 19 ثانیه به سرعت نهایی 810 کیلومتر بر ساعت نیز دست یابد.

کلام آخر

توربیناتور قبل از این مسابقه توانست نهایت سرعت 777 کیلومتر در ساعت را ثبت کند که باز عنوان سریع‌ترین خودروی جهان را از آن خود کرد. این در حالی است که رکورد جدید یعنی 810 کیلومتر در ساعت باید در مسیر رفت و برگشت ثبت می‌شد که با وقوع بارندگی و مشکلات ایجاد شده امکان رکوردگیری برای مسیر برگشت میسر نبود. با این حساب و با اینکه توربیناتور 2 به صورت رسمی نتوانست رکورد سرعت را جابه‌جا کند اما همچنان پادشاه خودروهای سرعتی در جهان محسوب می‌شود. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5