فولکس واگن و فورد صنعت خودرو را به تسخیر خود در می آورند

فولکس واگن و فورد صنعت خودرو را به تسخیر خود در می آورند
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شرکت آلمانی فولکس واگن طی توافقنامه‌ای قرار است با شرکت آمریکایی فورد همکاری‌هایی در جهت توسعه محصولات داشته باشند که احتمال ادغام و اتحاد این دو برند نیز در این راستا بسیار زیاد خواهد بود.

همکاری فورد و فولکس واگن

اوایل سال جاری امضای توافقنامه‌ای بین فورد و فولکس واگن باعث ایجاد همکاری بین این دو خودروساز بزرگ جهانی گردید. مشارکت ابتدایی این دو خودروساز در زمینه تولید و توسعه فروش خودروهای پیکاپ تجاری آغاز گردید اما با این حال دو خودروساز یاد شده بر روی تامین نیاز مشتریان تمرکز دارند. با این حال همکاری بین فورد و فولکس واگن اکنون در مناطق مختلفی گسترش یافته است. براساس گزارشی که خبررسانی دیترویت (Detroit Free Press) داده است، این دو شرکت آلمانی و آمریکایی می‌توانند دامنه همکاری‌های خود را گسترش داده و همچنین همکاری‌های نزدیک‌تری در زمینه‌های مختلف داشته باشند. با این حال می‌توانیم منتظر ارتباطات تنگاتنگ بیشتر و همچنین ادغام این دو شرکت خودروسازی باشیم.

فولکس واگن و فورد / Volkswagen and Ford

همان‌طور که همه در جریان هستیم این دو شرکت هر کدام به نوبه خود در بازارهای خودرو به عنوان برندهای قدرتمند شناخته شده هستند اما همکاری اندکی با هم دارند؛ به طوری که هم‌اکنون تمرکز فورد بر روی خودروهای پیکاپ سودآور است و از طرفی فولکس واگن نیز بر روی خط تولید خودروهای الکتریکی که به زودی فعال می‌شود، تمرکز دارد. این در حالی است که فولکس واگن حضور بسیار خوبی در بازار چین داشته است اما در ایالات متحده حضورش چندان پررنگ نیست. با این حساب فورد با افتخار تمام بازار ایالات متحده آمریکا را در دست دارد.

با این حال تحلیلگران مختلف گزارش داده‌اند که همکاری فورد و فولکس واگن برای آن‌ها بسیار سودآور خواهد بود و می‌تواند مزیت‌های بی‌شماری برای هر یک از طرفین داشته باشد. این در حالی است که خودروساز آلمانی می‌تواند از موقعیت خوب فورد در بازار آمریکا، مخصوصا در زمینه حضور در بازارهای پیکاپ و خودروهای شاسی‌بند بهره‌مند شود و از طرفی فورد نیز می‌تواند در بازارهای اروپا، آمریکای لاتین و چین خودنمایی کند.

یکی از تحلیلگران بازار خودرو به نام جان مک‌الروی در این زمینه می‌گوید: « ما در صنعت خودرو به همکاری‌های بیشتری نیاز داریم؛ چراکه هم‌اکنون در بازار خودرو شرکت‌های زیادی حضور دارند که به تولید برندها و مدل‌های مختلفی می‌پردازند.» او اشاره می‌کند که این کمپانی‌های خودروساز به راحتی و بدون اینکه شاهد نارضایتی مشتریان باشند می‌توانند پلتفرم و همچنین پیشرانه‌های خود را به اشتراک بگذارند. این همکاری باعث گسترش محصولات آن‌ها نیز خواهد شد.

فورد و فولکس واگن / Volkswagen and Ford

به‌عنوان مثال فورد اگرچه در زمینه خودروها و تجهیزات الکتریکی حرکتی رو به جلو داشت اما امروزه در این زمینه از فولکس واگن عقب مانده است اما با این حال فورد می‌تواند درهایی را برای بهبود چهره خودروساز ژرمنی در بازار آمریکا باز کند؛ به طوری که به تولید پیکاپی جدید با زیر ساخت رنجر بپردازد.

رئیس هیئت مدیره فولکس واگن در ماه آگوست به یک روزنامه آلمانی درباره چنین همکاری‌هایی گفته بود که آن‌ها در حال مذاکره هستند و امکان تولید محصولاتی مشترک از سوی این خودروساز نیز وجود دارد. در این راستا مشتریان برای مشاهده چنین محصولاتی باید اندکی صبور باشند. با این حال فولکس واگن و فورد حاصل همکاری‌های خود را در آینده نزدیک به طور عمومی اعلام خواهند کرد.

با این حساب هنوز برخی از تحلیلگران دنیای خودرو با شک و تردید به این همکاری‌ها نگاه می‌کنند. درواقع این شک و تردید از جدایی دایملر و کرایسلر نشات می‌گیرد. ژئوف بوریس در این باره گفته است: «درواقع تفاوت اصلی فولکس واگن و فورد مساله‌ای فرهنگی است. فرهنگ آمریکایی فورد با فرهنگ آلمانی فولکس واگن بسیار متفاوت است و به نظر می‌رسد که این تفاوت‌ها مشکلاتی را در روند ادغام آن‌ها ایجاد نماید.»

از طرفی تعدادی دیگر نیز همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم نسبت به این همکاری‌ها امیدوار هستند و بیان می‌کنند که با این اقدام فرود و فولکس واگن می‌توانند بازار خودرو را به تسخیر خود درآورند. این تحلیلگران نیز دلایل خاص خود را دارند و در این زمینه به همکاری شرکت‌هایی چون رنو، نیسان و میتسیوبیشی اشاره می‌کنند که در این راه عملکرد موفقی داشته‌اند.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای خودرو با پلازامگ همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.9 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.4 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.3 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 920 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood