مجمع جهانی اقتصاد لیست رقابتی‌ ترین اقتصادهای دنیا را منتشر کرد
آرام حسینی
نویسنده:آرام حسینی
ارسال شده در:30 مهر 1397، 22:00

مجمع جهانی اقتصاد لیست رقابتی‌ ترین اقتصادهای دنیا را منتشر کرد

مجمع جهانی اقتصاد گزارش سالانه خود از رقابتی‌ترین اقتصادهای دنیا را منتشر کرد که آمریکا در صدر لیست قرار گرفته و رتبه دوم به سنگاپور رسیده است.

مجمع جهانی اقتصاد (World Economic Forum) یکی از سازمان‌های بزرگ اقتصادی دنیا است که در کشور سوئیس قرار دارد. این مجمع هرساله گزارشی درباره رقابتی‌ترین اقتصادهای دنیا منتشر می‌کند. امسال نیز مجمع جهانی اقتصاد گزارش سالانه خود درباره رقابت‌پذیری اقتصاد جهانی را منتشر کرده است.

مجمع جهانی اقتصاد / World Economic Forum

رتبه‌بندی شاخص در این گزارش، بنیادهای اقتصاد خرد و اقتصاد کلان رقابت‌پذیری کشورها را ارزیابی می‌کند که بعنوان مجموعه‌ای از نهادها، سیاست‌ها و عواملی تعریف می‌گردد که سطح بهره‌وری و قابلیت تولید یک کشور را تعیین می‌کنند. یافته اصلی گزارش سال جاری، چگونگی روند تغییر رقابت‌پذیری اقتصادی است و اینکه چطور رقابت اقتصادی در دنیایی که بواسطه فناوری جدید دیجیتال دستخوش تغییر شده، روزبه‌روز سخت‌تر و طاقت فرساتر می‌شود. این مسئله ریسک و خطرات قابل توجهی برای دولت‌ها و کسب و کارها بدنبال داشته است که چنانچه نتوانند از پس چالش‌های فناوری عصر امروز بربیایند، چشم‌انداز رشد نامناسب و بهره وری ضعیفی در آینده انتظارشان را خواهد کشید.

رقابتی ترین اقتصاد های جهان / World's Most Competitive Economies

ایالات متحده آمریکا با مجموع 85.6 نمره از 100 در صدر لیست اقتصادهای رقابتی دنیا ایستاده است و عملکرد خوبی در دسته‌های پویایی تجاری، نظام مالی و بازار نیروی کار انسانی از خود نشان داده است. مجمع جهانی اقتصاد خاطرنشان می‌سازد که موضوع و محور واحد گزارش امسال این است که حتی رقابتی‌ترین اقتصادهای دنیا نیز همچنان باید پیشرفت کنند و هنوز راه زیادی در پیش دارند. ایالات متحده آمریکا نیز علیرغم صدرنشینی بعنوان رقابتی‌ترین اقتصاد دنیا از این امر مستثنی نخواهد بود و هنوز در بخش نهادها، استفاده از تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات (ICT) و بازار محصول جای کار زیادی دارد. کشور سنگاپور با نمره 83.5 رتبه دوم بهترین عملکرد کلی را بخود اختصاص داده است و بالاتر از آلمان با نمره 82.8 و سوئیس با نمره 82.6 قرار گرفته است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha