ناسا برای پرتاب موشک به فضا از 450 هزار گالن آب استفاده می کند
نویسنده:فرهاد هادیان فرد
ارسال شده در:02 آبان 1397، 22:00

ناسا برای پرتاب موشک به فضا از 450 هزار گالن آب استفاده می کند

ناسا طی یک آزمایش به منظور کاهش گرما و انرژی زیاد آزاد شده از پرتاب موشک به فضا، 450 هزار گالن آب را در یک دقیقه به هوا فرستاد. برای تماشای ویدیوی مربوط به این آزمایش، با ادامه مطلب همراه باشید.

ناسا در یک آزمایش جدید پرتاب موشک، از 450 هزار گالن آب برای مقابله با گرمای شدید ایجاد شده ناشی از پرتاب، استفاده کرد. ناسا این فرآیند را «سیستم سیلابی محافظت در برابر فشار بیش از حد ناشی از احتراق و اختناق صدا» می‌نامد. اگرچه در این آزمایش هیچ موشکی پرتاب نشد، اما فرآیند آن در نوع خود بسیار تماشایی است و به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی زیر را ببینید.

این سیستم تنها در مدت زمان یک دقیقه چیزی در حدود 450 هزار گالن آب را به ارتفاع 100 فوت به هوا می‌پاشد. این آب به منظور کاهش گرما و انرژی خیلی زیاد آزاد شده از شلیک موشک به کار گرفته شده است.

به‌منظور مقایسه، جالب است بدانید که این مقدار آب برای پر کردن یک استخر در اندازه استاندارد المپیک کافی است.

این آزمایش در تاریخ 15 اکتبر در ایستگاه پرتاب 39B از مرکز فضایی کندی در فلوریدای آمریکا انجام شد. هدف از این آزمایش آمادگی برای ماموریت Exploration Mission 1 که قرار است در ژوئن 2020 صورت پذیرد، است. این ماموریت اولین پرتاب بدون سرنشین توسط سامانه پرتاب فضایی خواهد بود که در آن یک موشک غول‌پیکر که ناسا دهه‌ها روی آن کار کرده است، به فضا فرستاده می‌شود. این موشک قرار است قوی‌ترین تقویت‌کننده سرعتی باشد که تا به حال ساخته و به‌کار گرفته شده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha