تماشا کنید: تست مقاومت گوگل پیکسل 3 ایکس ال

آخرین خبرهای منتشر شده درباره محصولات جدید گوگل یعنی گوگل پیکسل 3 ایکس ال و گوگل پیکسل 3 ویدیویی است که میزان مقاومت گوگل پیکسل 3 ایکس ال را در برابر صدمات مختلف نشان می‌دهد.

گوشی‌های پرچمدار گوگل پیکسل 3 و گوگل پیکسل 3 ایکس ال اوایل ماه جاری در نیویورک معرفی شد و از 26 مهر در آمریکا عرضه آن نیز آغاز شده است. این گوشی‌ها در هفته‌های آتی روانه بازار اروپا ‌نیز می‌شوند. جالب است بدانید هر دوی این دستگاه‌ها از طرحی کلاسیک بهره می‌برند و با این حال گزارش‌های اخیر از موارد و مشکلاتی درباره گوگل پیکسل 3 حکایت دارند. این در حالی است که پیکسل 3 ایکس ال که قبلا نیز خبرهایی درباره آن خوانده‌ایم تاکنون تست‌های زیادی را در رابطه با دوام و کارایی از سر گذرانده است. اخیرا نیز در این رابطه ویدیویی از تست مقاومت این گوشی هوشمند در برابر خراش، خمیدگی و آتش گرفتن منتشر شده که در ادامه شاهد آن خواهید بود.

پیکسل 3 ایکس ال /  pixel 3 xl

کانال معروف JerryRigEverything در یوتیوب، طبق روال سابق، این گوشی تازه از راه رسیده را مورد آزمایش قرار داده است. درواقع زاک نلسون معروف در این آزمایش با تخریب کامل پرچمدار گوگل یعنی پیکسل 3 ایکس ال توانست اطلاعاتی از میزان دوام واقعی و قابلیت اعتماد به این گوشی هوشمند را منتشر سازد.

همان‌طور که می‌دانید اهالی ماونتین ویو در پیکسل 3 ایکس ال از حضور گوریلا گلس 5 در بدنه خبر داده بودند. این خبر باعث می‌شد که طرفداران اندکی در برابر خط و خش احتمالی بر روی بدنه نگران باشند. در آزمایشی که زاک نلسون درباره این گوشی هوشمند انجام داد، مشخص گردید که اشیای با میزان سختی موس 6 می‌توانند بر روی نمایشگر این گوشی خط بیندازند. این در حالی است که انتظار می‌رود شیشه‌های گوریلا گلس در برابر خط و خش مقاومت بیشتری را از خود نشان دهند و تنها با اشیایی با درجه موس 7 بتوانند روی آن خراش ایجاد نمایند.

با این حال تست خراش نشان داد که نمایشگر گوشی پرچمدار گوگل تنها بر روی کاغذ از دوام بالا برخوردار است و در عمل قضیه چیز دیگریست. از طرف دیگر زاک نلسون در ادامه تست نشان می‌دهد که بلندگوهایی که در بالای گوشی و همچنین پایین گوشی برای صحبت کردن وجود دارند، از مقاومت خوبی برخوردار هستند، اما این همه ماجرا نیست و البته بلندگوی پایینی مقاومت کمتری دارند.

در مورد بدنه پشتی گوشی نیز باید بگوییم که اصلا از مقاومت بالایی برخوردار نبوده و زاک نلسون در این باره اشاره می‌کند که حتی سکه‌ها نیز می‌توانند باعث ایجاد خراش در این سطح شوند و وضعیتی که برای گوگل پیکسل ایجاد می‌کنند را به کابوسی برای طرفدران آن تبدیل نماید. اما خراش‌های ناشی از خلال دندان چندان اثر عمیقی بر روی بدنه گوشی نخواهد داشت و اگر هم خراشی ایجاد شود از بین می‌رود. همچنین خراش ناشی از پلاستیک نیز اثری بر بدنه گوشی نخواهد داشت.

خوب است این را هم بدانید که این گوشی‌های آلومینیمی نیز با پلاستیک پوشانده شده‌اند که می‌توانند از این پرچمدار در برابر خراش‌های مختلف محافظت کنند. همچنین در ویدیو نشان داده شده است که بدنه پشتی از مقاومت موس سطح 4 در برابر خراش برخودار بوده و کیفیت سنسور اثر انگشت نیز چندان بالا نیست، به طوری که در معرض خراش قرار دارد. اما خبر خوب این است که در اثر خراشیدگی شدید نیز همچنان می‌تواند به کار خود ادامه دهد.

در مورد تست سوختگی پیکسل 3 ایکس ال نیز باید بگوییم که این گوشی هوشمند در برابر شعله مستقیم نیز تا 30 ثانیه توانست مقاومت بالایی نشان دهد که البته بعد از آن اندکی تغییر کرد ولی با دور کردن شعله آتش دوباره به حالت قبلی خود بازگشت. در مورد تست خمیدگی نیز باید بگوییم که برخلاف مرحله مقاومت در برابر خراش، در برابر خمیدگی کاملا مقاوم بود و در برابر فشار وارده هیچ تغییری در آن حاصل نشد. شما می‌توانید جرئیات بیشتری را در ویدیو ببینید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha