قابلیت Live Albums در گوگل فوتوز دارای محدودیت بارگذاری 10 هزار عکس است
مهدی شمشیربند
نویسنده:مهدی شمشیربند
ارسال شده در:04 آبان 1397، 22:30

قابلیت Live Albums در گوگل فوتوز دارای محدودیت بارگذاری 10 هزار عکس است

ویژگی Live Albums قابلیت جدیدی است که شرکت گوگل به کاربران خود ارائه می‌دهد، اما متاسفانه این قابلیت، دارای محدودیت بارگذاری عکس به تعداد 10 هزار عدد است.

ویژگی Live Albums قابلیت جدیدی است که به منظور استفاده کاربران برنامه گوگل فوتوز (Google Photos) منتشر شده است. با استفاده از این برنامه شما قادرید تا به دلخواه خود، هر آلبومی را که پیشتر در Live Albums بارگذاری کردید با اشخاص خاصی که مایلید به اشتراک بگذارید. متاسفانه مشکل کوچکی در این قابلیت وجود داشته که تا کنون در رابطه با آن اطلاعی نداشتیم؛ این مشکل علی‌الخصوص برای عکاسان دردسر ساز خواهد بود.

گوگل لایوز آلبوم / google live albums

این قابلیت کوچک ولی دردسر ساز این است که شما تنها قادرید به تعداد 10 هزار عکس یا ویدیو در Live Albums خصوصی خود بارگذاری کنید. بعد از رسیدن شما به این تعداد تصویر یا ویدیو، پیغامی مبنی بر متوقف شدن قابلیت Live Albums دریافت خواهید کرد. برای ادامه کار با این قابلیت، شما مجبور به پاک کردن تعدادی عکس و یا ویدیو خود در آن هستید. پس از آن مجدداً قادرید عکس‌ها و ویدیوهای خود را در مقدار فضایی که برای خود آزاد ساخته‌اید بارگذاری کنید.

در واقع، احتمالاً این محدودیت برای اشخاص عادی که گاهی اقدام به ثبت لحظات خود می‌کنند مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ اما از طرفی این محدودیت برای اشخاصی که بیشتر لحظات خود و همچنین سفرهای روزانه خود در شهرها یا محیط اطراف را ثبت می‌نمایند مشکل ساز خواهد بود. مشکل دیگر برنامه تصاویر گوگل (Google Photos) دارا نبودن قابلیت پاکسازی خودکار عکس‌های ناخوشایند و تار است. به همین منظور، شما مجبورید هر از گاهی به آلبوم های خود مراجعه کرده و به صورت دستی شروع به پاکسازی عکس‌های ناخوشایند و تار کنید.

قابل ذکر است که آلبوم های اشتراکی برای اشخاص مختلف ظرفیت بیشتری خواهند داشت. برای مثال یک آلبوم مشترک بین دو شخص، دارای محدودیت بارگذاری عکس به تعداد 20 هزار عدد است. در واقع در این آلبوم هر شخص قادر است به تنهایی 10 هزار عکس بارگذاری کند. همچنین به گفته گوگل، ممکن است بعضی از قابلیت‌های Live Albums در آلبوم‌های اشتراکی در دسترس نباشند؛ اما متاسفانه به طور دقیق از آن قابلیت‌ها سخنی به میان نیاورده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha