تاریخ عرضه آیفون 10 آر به عنوان روزی تاریک در تاریخ پرچمداران اندرویدی ثبت شد

تاریخ عرضه آیفون 10 آر به عنوان روزی تاریک در تاریخ پرچمداران اندرویدی ثبت شد
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

جمعه را باید به عنوان روزی تاریک در تاریخچه پرچمداران اندرویدی ثبت کرد؛ روزی که مدل ارزان قیمت آیفون یعنی آیفون 10 آر جدیدترین پرچمداران اندرویدی را به زانو در آورد.

روز جمعه خبری جدید مبنی بر زانو زدن پرچمداران قدرتمند اندرویدی در تست بنچمارک مقابل مدل ارزان قیمت آیفون یعنی آیفون 10 آر (iPhone XR) منتشر شد. تا به این لحظه، گلکسی نوت 9 قویترین و کاربردی‌ترین فبلت منتشر شده توسط سامسونگ می باشد که با قیمت پایه 1000 دلار و در مدل‌های دیگر بالاتر از این قیمت عرضه شده است. گلکسی اس 9 پلاس نیز به همان اندازه قدرتمند است و با قیمت پایه 840 دلار به فروش می‌رسد. جدیدترین و قدرتمندترین گوشی هوشمند گوگل نیز پیکسل 3 ایکس ال است که با قیمت پایه 900 دلار به فروش می‌رسد. گوشی هوشمند ال جی تحت عنوان V40 ThinQ نیز پرچمدار قدرتمند این کمپانی است که با قیمت پایه 950 دلار به فروش می‌رسد.

در نهایت، اگر شما خواهان داشتن یک گوشی هوشمندی قدرتمند و پرکاربرد یا به عبارتی یک پرچمدار هستید؛ باید قیمت بسیار بالایی نیز برای آن بپردازید که این مسئله به هیچ عنوان برای کاربران تعجب آور نیست. امروزه، گوشی‌های هوشمند‌ روزبه‌روز گران‌تر از قبل می‌شوند و برای این گرانی هیچ حد و مرزی تا کنون در نظر گرفته نشده است. شرکت‌های سازنده این گوشی‌های هوشمند‌ با استفاده از واژگانی همچون قدرت بالا، سرعت بالا و یا کارایی بیشتر به عنوان کلماتی کلیدی و بسیار قدرتمند برای متقاعد کردن مشتریان برای خرید پرچمداران گران قیمت خود استفاده می‌کنند؛ اما بر خلاف همه این تصورها، جمعه خبری مشکل ساز برای این شرکت‌ها منتشر شد. اگر قدرت و سرعت، دو ویژگی مهمی هستند که شما برای خرید یک گوشی هوشمند در نظر می‌گیرید؛ دیگر نیازی به صرف هزینه‌ای معادل 1000، 900 یا 800 دلار برای آن نیست. اما چطور؟

به علت اینکه مدل ارزان قیمت آیفون تحت عنوان آیفون 10 آر جمعه هفته قبل منتشر شد و نکته جالب آن، به زانو درآوردن تمامی پرچمداران اندرویدی در آزمایش بنچمارک بوده است.

iPhone XR / آیفون 10 آر

کمپانی اپل هیچوقت همانند کمپانی‌های رقیب خود، مدل‌های مختلفی را برای گوشی هوشمند خود در نظر نمی‌گیرد و تنها به دو یا سه مدل بسنده می‌کند. این امر به خاطر آن بوده که سازندگان گوشی‌های هوشمند‌ اندرویدی تنها قادرند با عرضه مدل‌های مختلف گوشی هوشمند با طراحی و پیکربندی‌های مختلف، خود را از سایر کمپانی‌های سازنده گوشی‌های هوشمند اندرویدی متمایز نشان دهند. از این‌رو کمپانی اپل امسال بر خلاف سایر کمپانی‌ها تنها به قدرتمندسازی پردازنده گوشی‌های هوشمند خود پرداخته است. شاید این دلیل بسیار مناسبی برای این باشد که آیفون‌های جدید این کمپانی یعنی آیفون 10 اس، آیفون 10 اس مکس و آیفون 10 آر ویژگی جدیدی به نسبت نسخه سال قبل خود به همراه نیاورده‌اند. در واقع این اولین بار از زمان عرضه آیفون 3 جی اس (iPhone 3GS) می‌باشد که اپل یک ویژگی انقلابی را در نسخه اس (S) آیفون خود قرار نداده است. اما از طرفی دیگر، در سال گذشته این کمپانی از تغییرات ویژه‌ای همانند طراحی کاملاً جدید و قدرت پردازنده بسیار بالا در آیفون 10 رونمایی کرد.

اپل در رویداد معرفی آیفون‌های جدید در شهریور (September) امسال، مدت زمان بسیار زیادی از وقت این کنفرانس را صرف صحبت در مورد قدرت و سرعت پردازنده آیفون‌های جدید خود کرده بود. آنها بیشتر زمان این رویداد بزرگ را به توضیح مشخصات پردازنده قدرتمند جدید خود تحت عنوان A12 بایونیک (A12 Bionic) و توانایی‌های چشمگیر آن اختصاص دادند. علاوه بر این، اپل اظهار داشت که این پردازنده اولین تراشه 7 نانومتری است که در گوشی‌های هوشمند‌ استفاده می‌شود. این مسئله و این قابلیت قطعاً هم برای کمپانی اپل و هم برای کمپانی‌های دیگر مسئله مهمی خواهد بود.

توجه ویژه اپل در قدرت و عملکرد پردازنده آیفون‌های جدید نسبت به سایر رقبا یعنی پرچمداران اندرویدی زمانی مشخص گردید که آیفون‌های اپل در تست بنچمارک، تمامی پرچمداران رقیب را به زانو در آوردند. و چیزی که این موضوع را بیشتر از پیش نمایان می‌سازد؛ برتری چشمگیر قدرت و سرعت ارزان‌ترین مدل از آیفون‌‌های عرضه شده در سال 2018 در مقابل گران‌ قیمت‌ترین پرچمداران اندرویدی است. کاملاً صحیح است! آیفون 10 آر اپل با قیمت 749 دلار از تمامی پرچمداران گران قیمت اندرویدی قدرتمند و سریع‌تر است. آیا می‌توان باور کرد که هزینه‌ای معادل 1250 دلار برای خرید گلکسی نوت 9 بپردازید و در نهایت ببینید که آیفون 10 آر با قیمتی کمی بیشتر از نصف هزینه پرداختی شما، گوشی هوشمند‌تان را به زانو در آورده است؟

وقتی که صحبت از آزمایش قدرت پردازنده گوشی‌های هوشمند‌ می‌شود، نام گیک بنچ (Geekbench) به عنوان یکی از مطرح‌ترین آزمایش کنندگان به میان می‌آید. حال ببینیم آیفون 10 آر در این آزمایشات چه نتایجی را کسب کرده است:

iPhone XR BenchMark / بنچمارک ایفون 10 آر

و در نهایت عملکرد این گوشی هوشمند ارزان قیمت اپل در مقابل پرچمداران اندرویدی چگونه است؟ دو تصویر پایینی نشان از نتایج نهایی عملکرد تمامی پرچمداران قدرتمند اندروید به صورت تک هسته و چند هسته‌ای در سایت گیک بنچ می باشد، ابتدا به بررسی نتایج در حالت تک هسته‌ای می‌پردازیم:

 

تست بنچمارک تک هسته ای پرچمداران اندروید

تصویر زیر نیز، نتایج بررسی پردازنده پرچمداران اندروید در حالت چند هسته‌ای می باشد:

تست بنچمارک چند هسته ای پرچمداران اندروید

بله، کاملاً درست است. نتایج پرچمداران اندرویدی حتی نزدیک به قدرت پردازنده غول کوچک ارزان قیمت اپل نیست! در حالت تک هسته‌ای، هیچ پرچمدار اندرویدی حتی نتوانسته نتیجه‌ای نزدیک به آیفون 10 آر را بدست آورد و این فرزند کوچک اپل با اختلاف 1000 امتیازی بالاتر از قدرتمندترین پرچمدار اندرویدی یعنی سامسونگ گلکسی اس 9 پلاس قرار دارد. در این بررسی، عملکرد آیفون 10 آر در حالت تک هسته‌ای حدود 45 درصد سریعتر از بهترین پرچمدار اندرویدی بوده است. این رقم خارق‌العاده است. علاوه بر این، در حالت چند هسته‌ای نیز آیفون 10 ار حدود 24 درصد سریعتر از برترین پرچمدار اندرویدی یعنی سامسونگ گلکسی اس 9 پلاس عمل کرده است. همچنین AnTuTu نیز یکی دیگر از تسترهای معروف بنچمارک می‌باشد. در این تست به عمل آمده توسط AnTuTu، آیفون 10 آر در مجموع امتیاز کلی 363500 را بدست آورده است؛ در حالی که بهترین پرچم دار اندروید به رقم 300000 هم نرسیده است. نتایج این تست را می‌توانید در اینجا ببینید.

قیمت آیفون 10 آر / iPhone XR Price

کلام آخر

قدرت همه چیز نیست؛ اما با این‌حال نمی توان آن را نادیده گرفت. در حال حاضر قدرت پردازنده و همچنین میزان عمر باتری گوشی‌های هوشمند‌ دو نکته بسیار مهمی هستند که کاربران قبل از خرید هر گوشی هوشمندی به آن توجه می‌کنند و نکته ای بسیار جالب‌تر اینکه در تست عملکرد باتری نیز آیفون 10 آر توانسته است بسیاری از پرچمداران اندرویدی را شکست دهد. در نهایت آیفون 10 آر ممکن است ارزان ترین گوشی هوشمند بازار نباشد. ولی قطعاً ارزانترین پرچمدار قدرتمند در میان گوشی‌های هوشمند بازار است. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 280 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 273 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 203 میلیون دلار
  Jungle Cruise
  اکران: 30 جولای 2021
 • 94 میلیون دلار
  PAW Patrol: The Movie
  اکران: 20 آگوست 2021
 • 64 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 45 میلیون دلار
  Dont Breathe 2
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 16.5 میلیون دلار
  Malignant
  اکران: 10 سپتامبر 2021
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
 • 11.7 میلیون تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
plaza-ads