سرویس جیمیل در حال حاضر بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر فعال دارد
آرام حسینی
نویسنده:آرام حسینی
ارسال شده در:06 آبان 1397، 19:00

سرویس جیمیل در حال حاضر بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر فعال دارد

جیمیل از محبوبیت ویژه‌ای میان کاربران برخوردار است. گوگل با انتشار توییتی اعلام کرد که در حال حاضر سرویس جیمیل ۱.۵ میلیارد کاربر فعال دارد.

در گذشته و روزهای اولی که تازه سروکله اینترنت پیدا شده بود، تعداد افرادی که آدرس ایمیل یاهو (Yahoo) یا هات‌میل (Hotmail) داشتند شاید به تعداد انگشتان دست هم نمی‌رسید. کم‌کم پای شرکت گوگل به این عرصه باز شد و سرویس جیمیل (Gmail) با حافظه بیشتر برای صندوق پیام‌های ورودی یا همان اینباکس، ایمیل را برای کاربران عرضه کرد. کمپانی گوگل درادامه فعالیت‌‌هایش رابط کاربری (UI) جذاب‌تری را ارائه کرد که در مقایسه با خدمات رقبا از نظم بمراتب بهتری برخوردار بود و گوگل را یک سروگردن نسبت به سایر شرکت‌‌های رقیب بالاتر قرار می‌داد.

اما امروزه دیگر داشتن آدرس جیمیل عجیب و غریب نیست و شاید دیدن افرادی که هنوز از Hotmail استفاده می‌کنند عجیب‌تر و نامانوس‌تر بنظر برسد. محبوبیت این سرویس گوگل یک امر ثابت شده و محرز است. توییتی که کمپانی گوگل در اکانت توییتر خود منتشر کرده است نیز مهر تاییدی بر این امر است که سرویس ایمیل گوگل رتبه نخست محبوبیت میان کاربران را بخود اختصاص داده است.

جیمیل

براساس توییت گوگل در حال‌حاضر تعداد کاربران فعالی که از سرویس ایمیل این شرکت استفاده می‌کنند بیش از 1.5 میلیارد کاربر است. البته این آمار بمنزله آن نبوده که واقعا 1.5 میلیارد نفر در سراسر دنیا از جیمیل استفاده می‌کنند. با فرض اینکه بسیاری از کاربران چند اکانت جیمیل دارند (برخی‌ها عادت دارند ایمیل‌های کاری و شخصی را ازهم تفکیک کنند)، قطعا تعداد واقعی کاربران سرویس ایمیل گوگل بمراتب کمتر خواهد شد. اما در هرصورت رقم نهایی هم موید تعداد بالای کاربرانی است که این سرویس را به رقبایی چون یاهو و Hotmail ترجیح می‌دهند.

این سطح از محبوبیت نشان از اعتماد کاربران به خدماتی است که گوگل ارائه می‌دهد. در میان شبکه‌های اجتماعی نیز فیسبوک (Facebook) با بیش از 2 میلیارد کاربر فعال ماهانه از نظر تعداد کاربران فعال در صدر قرار دارد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha