آزمایشگاه اورکلاک جدید Adata مرزهای سرعت را جا به‌ جا می کند
المیرا رحیمی
نویسنده:المیرا رحیمی
ارسال شده در:09 آبان 1397، 20:00

آزمایشگاه اورکلاک جدید Adata مرزهای سرعت را جا به‌ جا می کند

شرکت Adata در تلاش برای افزایش عملکرد حافظه‌ها، اقدام به راه‌اندازی یک آزمایشگاه اورکلاک کرده است. تکنیک های جدید در این آزمایشگاه امتحان خواهند شد که بهتر از روش های حال حاضر است.

شرکت Adata در تلاش برای افزایش عملکرد حافظه‌ها و دست‌یافتن به فرکانس‌های بالا، برای خود یک آزمایشگاه اورکلاک ساخته است. Adata درنظر دارد در این آزمایشگاه متد‌هایی را به بوته آزمایش گذارد که می‌توانند از روش های امروزی به مراتب موثرتر باشند.

آزمایشگاه جدید اورکلاک XPG بین تمام سازندگان بین المللی DRAM در نوع خود بی‌نظیر است. نوا و استین از قسمت تکنولوژی اداتا می‌گویند : «با افزایش روز افزون تقاضا برای ماژول‌های حافظه که بتوانند در فرکانس های بسیار بالا کار کنند، Adata اعتقاد دارد که آینده اورکلاک فراتر از تکنیک‌های حاضر امروزی که بر مبنای خنک کردن هوا و مایعات هستند، خواهد بود. ماموریت آزمایشگاه اورکلاک XPG کشف متدهای تازه و موثری است که می‌توانند آستانه سرعت حافظه ها را درنوردند و در راستای منافع کاربران، آنها را با محصولات XPG ترکیب کنند.»

همانطور که می‌دانیم، اورکلاکرهای تندرو زمانی که می‌خواهند به رکوردها یا نقاط عطف جهانی فرکانس حافظه‌ها دست یابند معمولا به نیتروژن مایع روی می‌آورند. اخیر حافظه XPG Spectrix D80 RGB DDR4 شرکت Adata در یکی از آزمایش های همین شرکت رکورد 5,531 مگاهرتز با LN2 را ثبت کرد.

Adata یک گام فراتر نهاده و به دنبال شریکی صنعتی هم در میان سازندگان سخت افزار مانند MSI و هم در بین اورکلاکر های تندرو است.

اداتا بسیار از آزمایش هایی با تکنیک ها و متدهای جدید صحبت می‌کند اما هرگز به طور دقیقا مشخص نمی‌کند که چه در فکر دارد. چیزی که بیشتر جلب توجه می‌کند ترکیب این تکنیک‌های اسرارآمیز با محصولات XPG در راستای منافع کاربران است. آیا این کیت‌های حافظه آماده به مصرف را با شکل جدیدی از خنک کننده خواهیم دید؟ به نظر می‌رسد منظور Adata همین باشد هرچند احتمال دارد تمرکز بر روی راه حل‌های عجیبی باشد که خارج از محدوده روش‌های امروزی است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha