گوگل در چالش هوش مصنوعی خود به ایده‌ های برتر، 25 میلیون دلار جایزه می‌ دهد
مجید سلیمی
نویسنده:مجید سلیمی
ارسال شده در:11 آبان 1397، 19:30

گوگل در چالش هوش مصنوعی خود به ایده‌ های برتر، 25 میلیون دلار جایزه می‌ دهد

شرکت گوگل در چالش «تأثیر هوش مصنوعی» که به تأثیرات هوش مصنوعی در زندگی بشر می‌پردازد، به صاحبان ایده‌های برتر، 25 میلیون دلار جایزه می‌دهد.

برای گروه‌های فعال در حوزه هوش مصنوعی که مایل باشند برای منافع بشریت، مفید واقع شوند، بررسی کردن ابتکار جدید گوگل، خالی از لطف نخواهد بود. گوگل در این رویداد به نام «Google AI for Social Good» چالش تأثیر هوش مصنوعی خود را به نمایش گذاشت. در این رویداد، با جایزه‌ای بالغ بر 25 میلیون دلار برای متقاضیان، این امکان به صاحبان ایده داده می‌شود که به ایده‌های خود جامه عمل بپوشانند.

گوگل در این رابطه گفت:

ما از طریق تحقیقات، مهندسی و ابتکارات برای ساخت اکوسیستم هوش مصنوعی، در حال تلاش برای حل چالش‌های اجتماعی از طریق هوش مصنوعی هستیم.

شرکت گوگل، برنامه آینده کار بر روی هوش مصنوعی خود را بر دو پایه استوار می‌داند؛ این دو پایه نشان می‌دهند که هوش مصنوعی گوگل برای استفاده جامعه بر روی چه چیزهایی متمرکز شده و چه راه روشنی را برای آینده ترسیم می‌کند.

  • انجام تلاش‌های عمده تحقیقاتی و تلاش‌های مهندسی برای پروژه‌هایی با تأثیر مثبت در اجتماع، از جمله همکاری با متخصصان در این زمینه
  • توانمند سازی اکوسیستم با ابزارها و منابع، از طریق ابتکاراتی مانند چالش تأثیر هوش مصنوعی

google ai گوگل

چالش تأثیر هوش مصنوعی گوگل، معیارهای مشخصی را برای قضاوت درباره هر پروژه دارد. از جمله این معیارها عبارتند از: تأثیر، امکانپذیر بودن، استفاده از هوش مصنوعی، مقیاس‌پذیری و مسئولیت‌پذیری.

گوگل در صفحه مربوط به مسئولیت هوش مصنوعی خود، اطمینان خاطر داد که نمی‌خواهد از هوش مصنوعی در راستای ساختن روبات‌های غول پیکر قاتل استفاده کند. این صفحه، کاربران را به استفاده از یک رویکرد بشردوستانه و انسانی سوق داده و آن‌ها را به شناسایی معیارهای متعدد برای ارزیابی آموزش و نظارت بر پروژه‌ها هدایت می‌کند.

گوگل یک هیئت متشکل از داوران دارد تا تصمیم بگیرند و شرکت‌کنندگان در این چالش را انتخاب کنند. این هیئت متشکل از: ژاکلین فولر، معاون گوگل؛ تیم اوریلی، مؤسس و مدیرعامل شرکت O’Reilly Media؛ مصطفی سیسه، دانشمند، محقق و سرپرست مرکز هوش مصنوعی گوگل در کشور غنا و ژینا دیویس، بازیگر برنده جایزه اسکار و بنیانگذار و رئیس مؤسسه ژینا دیویس درباره «جنسیت در رسانه‌ها، به علاوه یک دسته دیگر» است.

گروه‌هایی که تمایل دارند در این چالش شرکت کنند، می‌توانند برنامه این رویداد را در قالب فایل پی دی اف از AI.Google دانلود کنند. در آن فایل، همه جزئیات، مثل مسیر و نحوه اجرای برنامه، قابل مشاهده خواهد بود. برنامه‌های کاربردی تا ساعت 11:59:59 ساعت استاندارد، تاریخ 22 ژانویه 2019 (2 بهمن 1397)، پذیرفته خواهند شد. دریافت کنندگان این کمک مالی، در بهار 2019 اعلام خواهند شد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha