هوش مصنوعی مرزهای اتحادیه اروپا را کنترل خواهد کرد

هوش مصنوعی مرزهای اتحادیه اروپا را کنترل خواهد کرد
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

پروژه دروغ سنج مجهز به هوش مصنوعی اتحادیه اروپا به زودی به صورت آزمایشی در سه کشور به اجرا درخواهد آمد. این برنامه با تحلیل حرکات خفیف صورت می‌تواند تایید کند که آیا مشخصات مسافر جعلی است یا حقیقی.

اتحادیه اروپا استفاده آزمایشی از دستگاه‌های دروغ سنج مجهز به هوش مصنوعی در مراکز بازرسی مرزی را به زودی شروع می‌کند. بر اساس گزارشی که گیزمودو منتشر کرده است، این برنامه که کنترل مرزی هوشمند (iBorderCtrl) نام دارد طی یک دوره شش ماهه در چهار نقطه مرزی مجارستان، لتونی و یونان با کشورهای خارج از این اتحادیه اجرا خواهد شد.

برنامه کنترل مرزی هوشمند که از سوی اتحادیه اروپا تامین مالی می‌شود از هوش مصنوعی به منظور تسهیل و تسریع پروسه عبور از مرز در گذرگاه‌های مرزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این سیستم مسافران قبل از مصاحبه با مامور مجازی مرزی، می‌بایست فرم انلاین پذیرش را پر کرده و تصویر مدارک درخواستی مانند پاسپورت را در سیستم بارگذاری نمایند.بر اساس گفته نیوساینتیست برخی از این سوالات عبارتند از: «چه چیزی در چمدان شماست؟» و «درصورتی که چمدان خود را باز کنید و به من نشان دهید، آیا پاسخ شما به سوال قبل تایید می‌شود یا نه؟». در حالی که مسافران رو به دوربین دستگاه صحبت می‌کنند، سیستم به آنالیز میکروژست‌ها و حرکت بسیار خفیف ماهیچه‌های صورت می‌پردازد.

فناوری تشخیص چهره

اگر پردازش انجام شده بر روی حرکات صورت نشان دهد که مسافر حقیقت را می‌گوید، سیستم برای او کد QR صادر کرده و اجازه عبور می‌دهد. در صورتی که نتایج پردازش منفی باشد و سیستم به این نتیجه برسد یا مشکوک شود که مسافر دروغ گفته است، اطلاعات بیومتریک او را ثبت خواهد کرد. این اطلاعات شامل اثر انگشت، اثر سیاهرگ‌های کف دست و تطبیق صورت است. سپس مسافر به یک مامور ارجاع داده می‌شود تا اطلاعات را بررسی و ارزیابی نماید.

برنامه کنترل مرزی هوشمند بسیار تجربی محسوب شده و وضعیت کنونی سیستم مانع عبور کسی از مرز نمی‌شود. آزمایش‌های اولیه این برنامه تنها 76 درصد موفق بود. با این حال یکی از اعضای تیم این برنامه در گزارشی با نیوساینتیست به خطاهای موجود در سیستم اذعان کرده و بیان کرد که با وجود نتایج ضعیف اولیه، تیم مطمئن است نتایج را می‌توانند تا هشتاد و پنج درصد بهبود بخشند.

حتی اگر محققان بتوانند به هدف گفته شده دست یابند، هنوز اشتباهات دستگاه بسیار زیاد خواهد بود. اما وجود چنین اشتباهاتی دور از ذهن نیست. دلیل این گفته برپایه‌ی یافته‌های دانشمندان این عرصه استوار است. این دانشمندان اذعان می‌کنند که الگوریتم‌های شناسایی مبنتی بر چهره از خطا و تعصب‌ها فاحش و بارز عاری نیستند. این سیستم و سیستم هایی از این دست واکنش تند گروه های حامی آزادی های اجتماعی مانند پروژه ی قضایی مرز های ACLU را برانگیخته است.این گروه های از این که سیستم‌هایی از این دست به نظارات گسترده تر منجر شود نگران هستند.

سخن پایانی

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازامگ همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
مهدی شمشیربند
.
12 آبان 1397، 14:28
پاسخ
0
0
استفاده های عالی از تکنولوژی، مطلب بسیار جالبی بود.
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5