اگر به دورکاری مشغول هستید این 10 مورد را به عادت تبدیل کنید
نویسنده:مهتاب جهاندار
ارسال شده در:16 آبان 1397، 14:00

اگر به دورکاری مشغول هستید این 10 مورد را به عادت تبدیل کنید

کار از راه دور، دورکاری یا فریلنسری نوعی شغل محسوب شده که افراد با آن می‌توانند بدون حضور در محل کار به انجام امور مختلف و کسب درآمد بپردازند. اگر دورکار هستید توصیه‌هایی را که در این مطلب بیان شده‌اند رعایت کنید.

در شغلی با دورکاری، اگرچه راحتی زیادی دارید اما ممکن است احساس تنهایی داشته باشید و تمرکز کردن برایتان دشوارتر باشد. در این مطلب می‌خواهیم شما را با 10 عادت سالم برای فریلنسری آشنا کنیم که بدون شک مفید خواهد بود.

 


1- به شلوار راحتی نه بگویید!


اگرچه داشتن حریم شخصی در خانه اصلا چیز بدی نیست و باعث می‌شود احساس راحتی داشته باشید، اما وقتی در هنگام کار شلوار راحتی یا پیژامه پوشیده باشید، بیشتر از آنچه که لازم است حس آسودگی و راحتی خواهید داشت. سعی کنید موقع کار کردن در منزل لباسی بپوشید که باعث شود کمی صاف‌تر و رسمی‌تر بنشینید. این کار باعث می‌شود تا در ذهن‌تان باور داشته باشید که مشغول انجام کار مهمی هستید و بهترین کارتان را ارائه دهید.

 


2- برای خودتان یک فضای کار تعریف شده بسازید


برای شغل دورکاری می‌توان فضای کاری مطابق میل خود ایجاد کنید. این فضا می‌تواند گوشه‌ای از اتاق خوابتان باشد که در کنار آن تخت خوابی وجود داشته یا آن که یک اتاق مستقلی با لوازم‌ موردنظر ایجاد کنید.

فریلنسری / دورکاری / Freelancer

 


3- برای محیط کار خود هزینه کنید


فضای کاری خود را در جایی تنظیم کنید که حقیقتا از آن لذت می‌برید. سعی کنید با انتخاب رنگی شاد و آرامش بخش در کنار لوازم‌ تزئینی، اتاقی جذاب را برای خود ایجاد کنید. خرید صندلی، لوازمی چون گلدان‌های زیبا و برخی از این قبیل، اتاقی را به وجود می‌آورد که میل شما برای انجام کار را بیشتر می‌سازد. بنابراین با چنین تصمیمی، بهره‌وری خود را در انجام کار افزایش دهید.

 


4- با دنیای بیرون قطع ارتباط نکنید


همیشه خود را در خانه حبس نکنید و کمی با فضای بیرون نیز ارتباط برقرار کنید. این امر موجب می‌شود تا دیدگاه تازه‌ای پیدا کرده و پروژه‌های بزرگ‌تری را به سرانجام برسانید.

 


5- استفاده از شبکه‌های اجتماعی را محدود کنید


گاهی ممکن است بخواهید به اینستاگرام مراجعه‌ای داشته باشید و با خود بگویید دو دقیقه بیشتر نخواهم بود اما گاهی این دو دقیقه به 20 تا 25 دقیقه می‌رسد. بنابراین اگر روی پروژه بزرگی مشغول کارید باید زمان‌بندی درستی در نظر بگیرید و نباید وقت را تلف کنید. با این حساب محدودیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی نقش موثری در جلوگیری از اتلاف وقت خواهد داشت.

 

فریلنسری / دورکاری / Freelancer

 


6- بهترین زمان را برای کار کردن انتخاب کنید


اگر فکر می‌کنید ساعت 2 شب بهتر از ساعت 9:30 صبح می‌توانید کار کنید، بدون شک باید زمانی در اطراف آنها را انتخاب کنید. شما بایستی زمان‌بندی داشته باشید که در آن بتوانید بهترین عملکرد را از خود نشان دهید و روی چیزهای بزرگ نیز تمرکز کنید.

 


7- با همکاران خود در ارتباط باشید


سعی کنید با دیگران در یک محیط باقی بمانید تا روابط شما گسترده و ایده پرداز باشد. شما قادرید از طریق چت ویدئویی یا Slack با دیگر دوستان ارتباط برقرار کرده و ایده‌هایی جلب کنید. بنابراین باقی ماندن در یک محیط تمرکز بهتری به شما خواهد داد و کارها به خوبی پیش می‌رود.

 


8- فعال‌تر باشید


یکی از ویژگی‌هایی که دورکاران باید از خود نشان دهند، انعطاف‌پذیری بالاست. سعی کنید پیاده روی داشته و تنها روی صندلی برای مدت زمان طولانی جلوس نکنید. قدم برداشتن می‌تواند ذهن شما را تقویت کند و ایده‌پردازی بسیاری نیز داشته باشید. این امر نیز در بحث سلامتی افراد نیز تاثیر مثبتی می‌گذارد و تنها برای تقویت ذهن نیست.

 

فریلنسری / دورکاری / Freelancer

 


9- تغذیه مناسب را فراموش نکنید


از تغذیه مناسبی چون مصرف گوشت، سبزیجات، میوه و برخی از این قبیل جهت کسب انرژی اطمینان حاصل کنید.

 


10- زمان‌بندی درستی داشته باشید


با شغل دورکاری شما از آنجایی که مدت زمان طولانی در خانه به سر می‌برید، باید برای اوقات فراغت خود نیز برنامه‌ریزی داشته باشید. سعی کنید در کنار فعالیت طولانی کاری، فراغت خوبی برای خود در نظر بگیرید تا روحیه‌ای تازه پیدا کنید.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha