فد آلوارز: فیلمنامه قسمت دوم Don’t Breathe آماده است
نویسنده:ابراهیم نجف پور
ارسال شده در:14 آبان 1397، 11:00

فد آلوارز: فیلمنامه قسمت دوم Don’t Breathe آماده است

فد آلوارز (Fede Alvarez)، کارگردان فیلم بسیار موفق Don’t Breathe (نفس نکش) و بازسازی Evil Dead، به‌تازگی جزییاتی از روند ساخت Don’t Breathe 2 و Evil Dead 2 منتشر کرد.

Evil Dead 2

در سال 2013 بود که بازسازی یکی از عناوین ترسناک کلاسیک قدیمی یعنی Evil Dead، اکران شد و توانست فروش خوبی را در باکس آفیس تجربه کند. فیلم Evil Dead یا همان کلبه وحشت (در ایران)، توسط هنرمندی نه‌چندان معروف به نام فد آلوارز، کارگردانی شده بود. مدتی بعدازاین فیلم، فد آلوارز تصمیم گرفت که اثری تازه در هالیوود ثبت کند و نتیجه تلاش‌های فراوان فد آلوارز، فیلمی به نام نفس نکش (Don’t Breathe) بود. موفقیت عظیم Don’t Breathe باعث شد که نام فد آلوارز به‌سرعت بر سر زبان‌ها بیفتد و پیشنهاد‌ها زیادی به او سرازیر شود.

فیلم نفس نکش/Don't Breathe

درزمانی نه‌چندان دور، فد آلوارز، توییتی با این مضمون منتشر کرد که دوست دارید پروژه بعدی از بین د گزینه Don’t Breathe 2 و Evil Dead 2 کدام یک باشد. اخیراً، وب‌سایت Movieweb، توانسته مصاحبه‌ای را با این کارگردان معروف برای آخرین فیلمش یعنی The Girl in the Spider’s Web ترتیب دهد و یکی از سؤالات این بود که آیا قسمت دوم فیلم نفس نکش یا قسمت دوم Evil Dead ساخته خواهد شد؟

من ترجیح می‌دهم که دهانم برای بعضی از چیزها ببندم، زیرا ممکن است تبدیل به خبری داغ برای رسانه‌ها شود و این را هم باید بگویم که زمانی که من آن نظرسنجی را در توییتر راه انداختم و از طرفداران سؤال پرسیده بودم که دوست دارند Don’t Breathe 2 ساخته شود یا فیلم Evil Dead 2، هرگز نمی‌خواستم با انتظارات کسی بازی کنم. به‌هرحال، بعدازاین نظرسنجی، طی صحبت‌هایی که دوستان داشتم، Evil Dead 2 برنده شد؛ هرچند که ترجیح دادم Don’t Breathe 2 یکی از آثار من باشد زیرا فیلم Don’t Breathe جزء فیلم‌هایی است که خودم و تیم سازنده آن را خلق کردیم ولی ادامه Evil Dead، بیشتر در بین طرفداران محبوب است.

صحبت‌های فد آلوارز کاملاً روشن و واضح است و این کارگردان بیشتر دوست دارد به سراغ قسمت دوم فیلم Don’t Breathe برود. اما صحبت‌های بعدی او نشان می‌دهد که قرار نیست واقعاً Don’t Breathe 2 ساخته شود و در صورت ساخته شدن، حتی ممکن است خود وی کارگردان فیلم نباشد و شاید در مقام تهیه‌کننده فیلم باقی بماند.

این بدان معنی نیست که ما آن فیلم‌ها رو نخواهیم ساخت ولی احتمالاً، خودم کارگردان فیلم نباشم و شاید شخص دیگری روی صندلی کارگردانی بنشید و من تهیه‌کنندگی فیلم را بر عهده بگیرم. فعلاً این موارد، در حد ایده باقی می‌ماند و چیزی به‌طور رسمی اعلام‌ نشده است. لازم است این را بگویم که فیلم‌نامه Don’t Breathe 2 آماده است ولی هیچ کاری برای Evil Dead 2 انجام نداده‌ایم. وقتی‌که کارم با فیلم The Girl in the Spider’s Web تمام شد، باید تصمیم بگیرم که کدام کار را یعنی تهیه‌کنندگی و یا کارگردانی را برای پروژه بعدی‌ام انجام دهم.

قسمت اول فیلم Don’t Breathe در سال 2016 اکران شده بود و توانست با بودجه 10 میلیون دلاری، 160 میلیون دلارفروش داشته باشد و همچنین به‌شدت موردتوجه منتقدان قرار گرفته بود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha