سیستم بلاک چین جدید IBM در رابطه با بازی های واقعیت افزوده
محسن امیری
نویسنده:محسن امیری
ارسال شده در:15 آبان 1397، 21:30

سیستم بلاک چین جدید IBM در رابطه با بازی های واقعیت افزوده

آی‌بی‌ام بزرگترین کمپانی فعال در زمینه تکنولوژی است که طرح جدیدی را به ثبت رسانده است. طرح جدید IBM به بازیکنان بازی‌های واقعیت افزوده کمک می‌کند تا در موقعیت‌های ناخوشایند قرار نگیرند.

کمپانی IBM به تازگی طرح جدیدی را به ثبت رسانده است که به بازیکنان بازی‌های واقعیت افزوده کمک می‌کند تا در موقعیت‌های ناخوشایند قرار نگیرند. آخرین مستندات این طرح توسط شرکت اداره ثبت اختراعات و علامت تجاری ایالات متحده (USPTO) در روز پنج شنبه، 1 نوامبر (10 آبان 1397) منتشر شد. در سند منتشر شده این طرح، نام این طرح آبی بزرگ (Big Blue) است. طرح آبی بزرگ (Big Blue)، یک طرح بر اساس بلاک چین و یک سیستم از واکنش‌های اصلاحی بین بازی‌های مبتنی بر واقعیت افزوده و دیتابیس مکان‌های موجود در بازی تعریف شده و کمک می‌کند تا مرز مشخصی بین مکان‌های شبیه سازی شده در بازی و مکان‌های واقعی در دنیای فیزیکی، مرز درست و و مشخصی تعریف شود. بر اساس این مستندات، یک لیست (که در حال به روز رسانی است) مکان‌های واقعی درست و تقلبی را از هم تمییز می‌دهد.

IBM

با توجه به برنامه ریزی این طرح بر اساس بلاک چین، اجازه می‌دهد تا دستگاه های تلفن همراه سیگنال‌هایی را در مورد اینکه آیا یک مکان مشخص دارای صلاحیت است یا خیر را به گوشی منتقل کند. همچنین این سیستم توانایی تشخیص اشیای نامربوط و اعلام آن‌ها را نیز دارد. در این طرح، آی‌بی‌ام شرح مختصری از بازی‌های مبتنی برا واقعیت افزوده را ارائه می‌دهد و ربط اجزای مختلف بازی مثل اشخاص، منابع و عناصر دیگر را به مکان بازی نشان می‌دهد. با این طرح جدید، IBM می‌تواند به بازیکنان بازی‌های مبتنی بر واقعیت افزوده این اطمینان را بدهد که بین بازی آن‌ها و دنیای واقعی، یک اعتماد کامل وجود دارد.

شرکت IBM، یکی از بزرگترین ارائه دهندگان فناوری‌های مرتبط با بلاک چین است که طرح‌های نو و ایده‌های بسیار زیادی را به نام خود دارد. با داشتن 89 عدد طرح و اختراع ثبت شده در زمینه بلاک چین، این شرکت بعد از علی‌بابای چینی دومین شرکت فعال در زمینه فناوری‌های مبتنی بر بلاک چین است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha