دوربین جلوی مخفی، ترند جدید در صنعت گوشی های هوشمند
المیرا رحیمی
نویسنده:المیرا رحیمی
ارسال شده در:17 آبان 1397، 19:30

دوربین جلوی مخفی، ترند جدید در صنعت گوشی های هوشمند

دوربین های جلوی مخفی ترند جدیدی است که اوایل امسال توسط سامسونگ معرفی شده است. آن طور که بر می‌آید ال جی به دنبال ساخت گوشی هایی با این ویژگی است.

ال جی این بار با پروژه جدیدی در راه است. در این پروژه، ال جی کمر همت بسته تا در سال 2019 یکی از هیجان انگیزترین و جدیدترین ترندهای ساخت گوشی‌های هوشمند را در محصول آینده خود جای دهد. این ترند جدید برای اولین بار توسط سامسونگ در یکی از مراسم هایش ارائه شد. دوربین های جلوی مخفی نام ترندی است که به آن اشاره کردیم. در گوشی هایی که به این شکل ساخته می‌شوند صفحه نمایش می‌تواند دوربین جلو را کاملا بپوشاند. در این حالت بریدگی بالای صفحه نمایش (ناچ) و لنز دوربین کاملا مخفی می‌شود.

شواهد این که ال جی به دنبال ساخت چنین گوشی‌هایی است در یک با دو پتنت این شرکت آمده است. آنچه دراین تصاویر می‌بینیم طراحی‌هایی بالقوه‌ای است که اجزای گوشی‌های هوشمند آینده ال جی را به تصویر می‌کشند. در این طرح‌ها گوشی‌های ال جی، لبه‌های نیمه منحنی دارند و گوشه‌های آنها کاملا گرد است. دوربین‌های جلوی گوشی در این طرح‌ها می‌تواند پشت صفحه نمایش کاملا مخفی شود.

دوربین جلوی مخفی / The hidden selfie camera

صفحه نمایش های طراحی شده ممکن است دوربین را بپوشانند یا تنها نیمه شفاف باشند. بر اساس این پتنت، ال جی به دنبال این است سیستمی طراحی کند که در آن صفحه نمایش کاملا دوربین را مخفی کند و در مورد عملکرد آن در این قسمت نگرانی خاصی وجود نداشته باشد.

در پتنت سامسونگ گوشی این شرکت یک دوربین در صفحه نمایش خود دارد که در یکی از گوشه‌های آن جای گرفته است. بعدها این شرکت اعلام کرد که به دنبال ساخت گوشی‌های هوشمندی تا سال 2019 است که دوربین کاملا مخفی داشته باشد.

این موضع برای کاربران نهایی بسیار جالب‌تر از کاربران چینی است که در حال حاضر به استفاده از گوشی‌های کشویی روی آورده‌اند. این ترند اجزای متحرک بیشتری دارند. به علاوه، قابلیت تعمیر مجدد که برای کاربران بسیاری مهم تلقی میشود، در این گوشی کمتر است. ازهمین رو، کاربرانی که هر روزه از گوشی و دوربین آن استفاده می‌کنند، اقبال چندانی به آن نشان نداده اند.

The hidden selfie camera

براساس آنچه که در مراسم های سابق شرکت سامسونگ در اوایل سال گفته شده، شاید گوشی‌هایی با دوربین مخفی سامسونگ بسیار زودتر از آنچه انتظار می‌رود به بازار عرضه شوند. کسی نمی‌داند، شاید سامسونگ هم اکنون تکنولوژی لازم برای ساخت یک گوشی با این ویژگی را در اختیار داشته باشد.

اخیر این احتمال نیز مطرح شده است که سامسونگ در صدد است در گلکسی اس 10 محلی که دوربین جلو در آن جای می‌گیرد را کاملا به حذف کند. در این صورت این شرکت مجبور است صفحه نمایش دیگری به پشت دستگاه اضافه کند تا دوربین پشت آن کار دوربین جلو را نیز انجام دهد.

اگر از منظر کاربرانی نگاه کنیم که دوست دارند در صورت بروز مشکلی بتوانند گوشی خود را تعمیر کنند، متوجه خواهیم شد که وضعیت بدتر خواهد شد. آیا یک تغییر نوین ارزش این را دارد که محصولی کاملا غیرقابل تعمیر عرضه کنیم که فقط با یک بار به زمین خوردن خواهد شکست؟

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha