نقص جدید ویندوز 10 باز کردن فایل‌ ها را دچار مشکل می‌ کند
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:17 آبان 1397، 21:30

نقص جدید ویندوز 10 باز کردن فایل‌ ها را دچار مشکل می‌ کند

مایکروسافت اخیرا با دردسرهای فراوانی روبرو شده و برخی از آپدیت‌های ویندوز 10 این شرکت با نواقصی همراه شده که حسابی کاربران را کلافه کرده است.

مایکروسافت اخیرا در شناسایی نواقص و مشکلات ویندوز با دردسرهای فراوانی روبرو بوده است و حالا به نظر می‌رسد که برخی مشتریان چندان اوضاع و احوال مناسبی ندارند. در مجموعه‌ای از دردسرها، آپدیت اخیر ویندوز 10 که در تاریخ 10 آوریل 2018 عرضه شده، ارتباط میان تنظیمات فایل‌ها را با برخی از نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها از بین برده است.

بر اساس آزمایش‌های انجام شده، برخی از نرم‌افزارهای مخصوص ویندوز 10 که ساخت شرکت‌های دیگر هستند، از جمله فتوشاپ و نوت‌پد پلاس پلاس از زمان آپدیت ویندوز دیگر کار نمی‌کنند. ویندوز 10 در ادامه تنظیمات اپلیکیشن پیش‌فرض کاربر را نادیده می‌گیرد و فایل را در قالب نوت‌پد باز می‌کند.

همین مشکل مشابه، هنگام کلیک راست کردن روی فایل با پسوند txt و انتخاب گزینه «باز کردن با» و «همیشه با این اپلیکیشن باز کن» از منوی موجود نیز رخ می‌دهد. ویندوز 10 ابتدا آن فایل را با اپلیکیشن انتخابی درست باز می‌کند و بار بعدی تنظیمات مورد نظر را فراموش می‌کند و دوباره پیش‌فرض را روی نوت‌پد قرار می‌دهد.

ویندوز 10

مایکروسافت هنوز این نقص را در هیچ یک از فهرست مشکلات شناخته شده قرار نداده و پاسخی رسمی نسبت به گزارش‌های مشابه منتشر نکرده است. این مشکل، به نظر در ارتباط با آپدیت مجموعه‌ای KB4462919 است که ابتدا در تاریخ 9 اکتبر عرضه گردید. البته، نکته عجیب اینجاست که آپدیت ویندوز 10 در ماه اکتبر 2018 در حال حاضر بدون مشکلی انجام می‌شود. به همین دلیل، اگر می‌ترسید که این مشکل سر شما نیز بیاید و یا در صورتی که می‌بینید تنظیمات ارتباط فایل‌ها چندان درست کار نمی‌کند، روش عاقلانه در حال حاضر این است که آپدیت‌ها را متوقف نمایید و یا با بازیابی کردن آپدیت‌های مجموعه‌ای را حذف نمایید.

این نقص به نظر می‌آید که مشکلی عمومی در بسیاری از کاربران باشد و در سایت Reddit صفحه‌ای اختصاصی برای آن ایجاد شده و تا لحظه انتشار این خبر، 88 نفر به آن رای داده و 47 نظر نیز برای آن ثبت شده بود.

یکی از کاربران ویندوز 10 که حسابی از این مشکل کلافه شده بوده، در صفحه اجتماعی این گونه نظر داده است:

من مدتی هست که این مشکل را دارم. نمی‌توانم انواع خاصی از فایل‌ها را به گونه‌ای تنظیم کنم که با اپلیکیشن خاص و مورد نظر خودم باز شوند. این مشکل در نسخه 1809 بوده و من سعی کردم که به نسخه 1803 باز گردم، اما هنوز هم این مشکل را در سیستم خود دارم. الان قصد دارم تا به نسخه 1709 برگردم تا از شر این مشکل خلاص شوم.

این نقص به نظر سومین مورد از نواقص ویندوز 10 است که اخیرا توسط کاربران گزارش شده است. پیش از این، به دنبال آن که کاربران از حذف شدن فایل‌هایشان بعد از آپگرید کردن ویندوز شکایت کردند، مایکروسافت اجرای آپدیت ویندوز 10 در ماه اکتبر 2018 را متوقف کرده بود؛ هرچند که این مشکل در ارتباط با مشکلات درایور بود و سریعا رفع گردید. همین اواخر نیز، نقصی در باز کردن فایل‌های زیپ ایجاد شد که فایل‌های جدید را در فایل‌های قبلی جایگزین می‌کرد و فایل‌های اصلی را حذف می‌کرد؛ بدون اینکه کاربر را از این مسئله آگاه نماید. حال با توجه به این مشکل جدید، باید دید که مایکروسافت چه عکس‌العملی نسبت به آن از خود نشان می‌دهد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha