امکان گزارش زنده تصادفات به گوگل مپ اضافه می شود

ویژگی گزارش زنده قرار است به زودی به گوگل مپ اضافه شود. کاربران با این قابلیت می‌توانند دیگران را از وقوع تصادفات و یا حضور پلیس در مسیر مطلع کنند.

گوگل به دنبال آن است که برخی از ویژگی‌های محبوب ویز را به نقشه خود اضافه کند. بر اساس شایعات آن‌ها در حال تست قابلیتی هستند که کاربران از طریق آن بتوانند به صورت زنده تصادفات و همچنین دوربین‌های پلیس را گزارش کنند. تا به اینجا این قابلیت فقط برای گروه اندکی از کاربران فعال شده است و دقیقا مشخص نیست بقیه کاربران چه زمانی می‌توانند از این ویژگی استفاده کنند.

اولین بار هفته گذشته گروهی از کاربران ردیت متوجه اضافه شدن امکان گزارش در این برنامه شدند که مربوط به همین ویژگی است. وقتی به این بخش بروید می‌توانید تصادفات، دوربین‌های پلیس و همچنین مناطقی که پلیس در آن حضور دارد را به سایر کاربران اطلاع دهید. این ویژگی پیشتر توسط ویز عرضه شده بود. لازم به ذکر است گوگل در سال 2013 این برنامه را خریداری کرد.

google maps / نقشه گوگل

قابلیت گزارش زنده کاربران، فاکتوری است که ویز را از دیگر برنامه‌های مسیر‌یاب متمایز کرده و باعث شده تعداد بسیار زیادی از کاربران از آن استفاده کنند. از همین رو افزودن چنین ویژگی‌های به گوگل‌ مپ توسط گوگل، منطقی به نظر می‌رسد. این کمپانی مدت‌ها است سعی در شخصی سازی هرچه بیشتر این برنامه دارد. آن‌ها ماه گذشته بخشی به نام Commute را به این برنامه اضافه کردند که ترافیک و هچنین اطلاعات مربوط به جدول زمانی وسایل حمل و نقل عمومی را به کاربر اطلاع می‌دهد. علاوه بر این کاربران می‌توانند از هرگونه مانع یا مشکلی که ممکن است در مسیر همیشگی خود پیش آمده باشد، قبل از حرکت مطلع شوند.

این بخش در پایین صفحه بین Explore و For you قرار دارد. در این قسمت می‌توانید به صورت ساعتی وضعیت مسیر مورد نظر خود را کنترل کنید و اگر ترافیک یا مانعی در راه بود گوگل مسیر جایگزین دیگری را به شما پیشنهاد می‌دهد. علاوه بر این، نسخه اندروید این برنامه به طور خودکار کاربر را با ارسال نوتیفیکیشن‌هایی از وضعیت مسیر مطلع می‌کند.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha