گوگل تایید کرد که حالت تاریک باعث افزایش عمر باتری در اندروید می شود
نویسنده:شیما کیاپاشا
ارسال شده در:21 آبان 1397، 17:00

گوگل تایید کرد که حالت تاریک باعث افزایش عمر باتری در اندروید می شود

حالت تاریک و رنگ سیاه، مصرف باتری را در سیستم عامل اندروید به شدت کاهش می‌دهد. گوگل این ویژگی را به برنامه تلفن خود اضافه می کند. سیستم عامل اندروید نیز می تواند از تم تاریک برای تنظیمات سریع خود استفاده کند.

راز افزایش عمر باتری موبایل

مدت زمان قابل توجهی است که می‌دانیم برنامه‌های حالت تاریک / حالت شب می تواند عمر باتری گوشی‌های هوشمند با صفحه نمایش اولد (OLED) را طولانی‌تر کنند. این موضوع هم در گوشی‌های اندروید و هم در آیفون‌ها صدق می‌کند. این اتفاق به این دلیل است که هر پیکسل بر زمینه های تاریک روی صفحه کم‌تر کار انجام می‌دهند و هنگام نمایش صفحه سیاه عملا انرژی مصرف نمی‌شود. همان طور که سایت اسلش گییر (SlashGear) نوشت، گوگل در نشست توسعه دهندگان سیستم‌عامل اندروید این هفته خود این موضوع را روباره تایید کرد و چندین اسلاید را نشان داد که مصرف باتری رنگ‌های مختلف را نشان می‌داد (این شرکت از اسمارت فون پیکسلی اصلی خود برای این اطلاعات استفاده کرد.)

حالت تاریک / dark mode

شما می توانید ببینید که رنگ سفید بیش‌ترین مصرف باتری را دارد. این اتفاق گوگل را به این آگاهی رساند که برتری رنگ سفید در میان برنامه های خود و در راهبرد سبک اندروید، خوب است اما کم‌تر از ایده آل است. این اتفاق همه جا رخ می دهد و با طراحی مجدد متریال توسط گوگل تغییر نمی کند.

خوشبختانه، به نظر می‌رسد این شرکت ارزش حالت تاریک را تشخیص دهد. یوتیوب و پیام های اندروید در حال حاضر آن را دارند و گوگل نیز این ویژگی را به برنامه تلفن خود اضافه می‌کند و آن را در گوگل‌فید (Google Feed) موبایل خود آزمایش می کند. اندروید نیز می تواند به تم تاریک برای تنظیمات سریع و برنامه کشویی مجهز شود، اما گوگل تاکنون یک حالت شبانه برای سراسر سیستم اضافه نکرده است. (این چیزی است که سامسونگ قصد دارد با با UI جدیدش انجام دهد.)

به عنوان نمونه ای از حالت تاریک که به نجات منبع باتری شما می آید، فقط تفاوت بزرگ زیر را مشاهده کنید، جایی که پیکسل در 100 درصد روشنایی تنظیم شده است. صرفه جویی انرژی در حالت تاریک واضح است. من اغلب تمایل دارم که شکل سنتی این برنامه ها را ببینم، چون متن سفید بر روی صفحه سیاه برای چشمانم آزاردهنده است، اما خوشحالم که می بینم که گوگل ارزش تسکین دهندگی رنگ سفید را تشخیص می‌دهد. هر جا که منطقی است آن را انتخاب کنید.

حالت تاریک / dark mode

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha