مدیر عامل کمپانی پینگ ان: باید منتظر رشدی نمایی در حوزه فین تک باشیم
تینا قنبریان
نویسنده:تینا قنبریان
ارسال شده در:20 آبان 1397، 21:30

مدیر عامل کمپانی پینگ ان: باید منتظر رشدی نمایی در حوزه فین تک باشیم

مدیر عامل پینگ ان (Ping An)، بزرگ‌ترین شرکت بیمه چین، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری CNBC، از رشد تصاعدی و برق‌آسای فناوری مالی (فین تک) در حوزه‌های مختلف می‌گوید.

فین تک (Fintech)، فرم مختصر عبارت financial technology است که به فناوری‌های مالی تازه اشاره می‌کند. این فناوری در تلاش است تا با عرضه راهکارهای نوین در حوزه مالی، این بخش را توسعه ببخشد. استفاده از اینترنت بانک، همراه بانک و دستگاه‌های خودپرداز بخشی از کاربردهای فینتک هستند.

پینگ ان، شرکت خدمات مالی چینی است که ارائه انواع خدمات بیمه، بیمه عمر و مدیریت دارایی از جمله خدمات آن است. پینگ ان حالا به‌عنوان بزرگترین شرکت بیمه در چین شناخته می‌شود. اریکسون چان مدیر عامل فین تک پینگ ان، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری CNBC از رشد تصاعدی این فناوری سخن گفت. او می‌گوید:

من فکر می‌کنم سرمایه‌گذاری‌های ما در حال ثمر دادن است و ما به زودی به نقطه اوج خود می‌رسیم، هم‌چنان که محدوده فعالیت‌های این حوزه گسترده‌تر می‌شود. رشد فینتک خطی نیست، بلکه تصاعدی است. به ثمر رسیدن بسیاری از ظرفیت‌هایی که ما در طول سال‌ها ساخته‌ایم حالا بسیار هیجان انگیز به نظر می‌رسند.

اریکسون چان / Ericson Chan

پینگ ان تکنولوژی (Ping An Technology) یکی از شرکت‌های تابعه Ping An Group است که بزرگترین شرکت سرمایه‌گذاری چینی در زمینه بیمه، بانکداری، سرمایه‌گذاری و فناوری محسوب می‌شود. فعالیت‌های «پینگ ان» بر استفاده از فناوری‌های مختلف در زمینه‌های مالی، بهداشتی و شهر‌های هوشمند متمرکز است.

در 9 ماه اول سال 2018، شرکت‌های فناوری مالی و فناوری سلامت به میزان 6.3 درصد از سود عملیاتی گروه «پینگ ان» را به خود اختصاص دادند، این در حالی است که  سود سال گذشته تنها 0.9 درصد بوده است. پینگ ان این ارقام را به طور جداگانه برای فناوری‌های مالی و فناوری‌های سلامت تجزیه نمی‌کند بلکه این سود را به طور کلی شامل نتایج شرکت‌های تابعه شامل لوفاکس هلدینگ (Holding Lufax)، پینگ ان گود داکتر (Ping An Good Doctor)، وان کانکت (OneConnect)، فناوری مراقبت‌های سلامتی پینگ ان و اتوهوم (Autohome)، می‌داند.

با توجه به گفته‌های چان، هر دو فناوری مالی و فناوری مراقبت‌های سلامتی برای پینگ ان به یک اندازه مهم هستند. در روز چهارشنبه گذشته، گروه پینگ ان، اعلام کرد انتظار دارد که در دهه آینده 15 میلیارد دلار در زمینه تحقیق و توسعه فناوری سرمایه‌گذاری کند تا بدین ترتیب، رهبری خود را در صنعت خدمات مالی تقویت نماید. چان می‌گوید:

ما بر پنج اکوسیستم مختلف تمرکز می‌کنیم، اما ابتدا بر فناوری‌‌های اصلی سرمایه‌گذاری می‌کنیم. این فناوری‌های اصلی شامل هوش مصنوعی، بلاکچین و فضای ابری هستند که در تمام بخش‌های دیگر حضور خواهند داشت.

پنج به اصطلاح اکوسیستم مورد اشاره پینگ ان برای سرمایه‌گذاری عبارت‌اند از: امور مالی، مراقبت‌های سلامتی، خودرو، نوآوری در زمینه شهر هوشمند و مسکن‌سازی.

هنگامی که از چان می‌پرسیم در حوزه فناوری ابری پینگ ان، چه برنامه‌ای برای رقابت با شرکت‌هایی از قبیل علی بابا (Alibaba) دارد، او پاسخ می‌دهد که رویکرد شرکت ما به این فناوری کاملا متفاوت خواهد بود. او می‌افزاید:

ما فناوری ابری خودمان را به صورت یک ضرورت توسعه می‌دهیم. از آنجا که در حال حاضر فناوری‌های بسیار زیادی در این حوزه ساخته شده، ما باید برای خودمان یک پایه قوی داشته باشیم. به همین دلیل است که باید فناوری متعلق به خودمان را بسازیم و هنگامیکه از عملکرد آن مطمئن شدیم، آن را با دیگران به اشتراک می گذاریم.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha