توافق آمازون با اپل برای فروش مستقیم آیفون و آیپدهای جدید این شرکت
نویسنده:شیما کیاپاشا
ارسال شده در:22 آبان 1397، 11:00

توافق آمازون با اپل برای فروش مستقیم آیفون و آیپدهای جدید این شرکت

سایت آمازون توافقی جدید با شرکت اپل انجام داده است که به موجب بخشی از این قرارداد، تنها شرکت اپل یا نمایندگان مجاز این شرکت مجاز به فروش دستگاه های اپل و بیتس از طریق سایت آمازون خواهند بود.

طبق گزارش رسانه اینترنتی CNET، آمازون توافقی را با اپل انجام داده است که فروش محصولات اپل از جمله آیپدها و آیفون‌ها و ساعت‌های اپل را مستقیما در آمازون انجام دهد. آمازون قبلا محصولات اپل را می‌فروخت، اما از طریق فروشندگان واسطه؛ یعنی قیمت ها اغلب متغیر بودند (و به شدت متفاوت از قیمت های اصلی شرکت اپل بودند).

فروش محصولات اپل در چند هفته آینده در سایت های آمازون در ایالات متحده، انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، ژاپن و هند شروع خواهند شد، که شامل دستگاه های اپل و آن‌هایی که تحت نام تجاری اپل فروخته می شوند، خواهند بود. با این حال، این قراداد همه محصولات اپل را شامل نمی‌شود. به عنوان مثال، هوم‌ پاد (HomePod) اپل، رقیب اسپیکر آمازون اکو به طور خاص در آمازون فروخته نمی‌شود.

در بیانیه‌ای که در سایت The Verge منتشر شد، سخنگوی آمازون اظهار داشت:

آمازون به طور مداوم برای افزایش تجربه مشتریان تلاش می کند و یکی از راه‌های انجام این کار، افزایش انتخاب محصولاتی است که ما می دانیم مشتریان خواهان آن هستند. ما در صدد این هستیم که مجموعه محصولاتمان از شرکت اپل و بیتس (Beats) را در سطح جهان گسترش دهیم.

به عنوان بخشی از این قرارداد، تنها شرکت اپل یا نمایندگان مجاز اپل مجاز به فروش دستگاه های اپل و بیتس از طریق سایت آمازون خواهند بود. لیست محصولات هر شرکتی که در حال حاضر محصولات اپل را در آمازون می‌فروشد، از تاریخ 4 ژانویه حذف خواهد شد و آن ها قبل از این که دوباره مجاز به فروختن محصولاتشان بر روی آمازون شوند باید به اپل برای تبدیل شدن به نمایندگی رسمی درخواست دهند.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha