حالت جدید Track در تسلا دقیقاً چه کاری انجام می‌ دهد؟
مجید سلیمی
نویسنده:مجید سلیمی
ارسال شده در:20 آبان 1397، 19:30

حالت جدید Track در تسلا دقیقاً چه کاری انجام می‌ دهد؟

شرکت تسلا در بروزرسانی جدید برای خودروهایش از حالت Track رونمایی کرده که قابلیت‌های جدیدی را به خودروهایش اضافه می‌کند و باعث پویایی بیشتر این خودروها می‌شود.

شرکت تسلا از زمانی که مدل 3 عملکرد خوبی از خود نشان داد، در مورد ویژگی جدیدی حالت Track صحبت کرده‌ است. اما این حالت دقیقاً چه کاری انجام می‌دهد؟

سنگ بنای حالت Track، گشتاور برداری است؛ اگرچه تسلا آن را به این نام نمی‌شناسد. این ویژگی باعث انتقال گشتاور از قسمت جلوی ماشین به سمت عقب می‌شود تا چرخش بیشتر یا کمتری را در گوشه ایجاد کند. مفهومی ساده از نظر تئوری ولی بسیار مؤثر.

حالت Track به سیستم کشش و کنترل پایداری مدل 3 اشاره می‌کند، هرچند تسلا آن‌ را هم با نام دیگری می‌شناسد. مدل 3 از چیزی به نام کنترلر دینامیک خودرو استفاده می‌کند که همراه با سیستم خودرو کار می‌کند تا اجازه چرخش بیشتر و کمی لغزش را بدهد. همپچنین تسلا از بردار گشتاور ترمز برای کاهش برخی از نواقصی که از دیفرانسیل باز ناشی می‌شوند، استفاده می‌کند.

این شرکت می‌گوید: حالت Track، کارهای دیگری را برای ملموس‌تر کردن عملکرد مدل 3، از جمله افزایش قابل توجه مقدار انرژی بازتولید شده از ترمز را هم برای این خودرو استفاده کرده است. این کار باعث کاهش آسیب به سیستم ترمز خودرو شده و انرژی حاصل از ترمز کردن را برای استفاده در آینده ذخیره می‌کند. این یعنی برد-برد.

رانندگی به مدت طولانی می‌تواند سیستم خنک کننده خودرو را به هم بریزد. تسلا در این‌باره می‌گوید: عملکرد مدل ‎3 را مجدداً محاسبه و بررسی کرده تا بهتر خنک شده و قابل کنترل‌تر شود. همینطور کمپرسور کولر خودرو می تواند برای کمک به خنک شدن سریعتر از طریق باتری بیشتر کار کند.

پس حالت مسیر، یک بروزرسانی جامع برای افزایش کارایی مدل 3 است که قادر است یک خودروی خوب فعلی را دینامیک‌تر کند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha