تصاویر زیبا از درون سازهای موسیقی که توسط یک عکاس رومانیایی ثبت شدند
آرام حسینی
نویسنده:آرام حسینی
ارسال شده در:21 آبان 1397، 13:00

تصاویر زیبا از درون سازهای موسیقی که توسط یک عکاس رومانیایی ثبت شدند

دنیای موسیقی همواره برای هنرمندان دلربا بوده است. یک هنرمند اهل رومانی سراغ عکاسی از درون سازهای موسیقی رفته تا این دنیای رازآلود را از نمای دیگری به مخاطب نشان دهد.

Romanian painter

آدریان بوردا (Adrian Borda) هنرمند اهل رومانی است که دست به کار جالبی زده است. این هنرمند رومانیایی توانسته بدون آنکه خود نوازنده هیچ سازی باشد، با هنرش مخاطبین را جذب خود کند و به نوعی مخاطب غرق در هنر عکاسی وی شده و هیپنوتیزم می‌شود. بوردا در تجربه هنری جالبی، سراغ عکاسی از داخل آلات موسیقی رفته است و سعی کرده در این تجربه هنری، نمایی از داخل این سازها نشان دهد که در درون سازها نیز به‌همان اندازه نت‌های موسیقی که از این سازها بیرون می‌آیند، دنیای پررمزورازی نهفته است.

آدریان در گفتگو با Bored Panda می‌گوید:

من در شهر رگین (Reghin) رومانی زندگی می‌کنم شهری که به نام شهر ویولن‌ها شهرت دارد. بیشتر ویولن‌های کشور رومانی در این شهر ساخته می‌شوند. من نقاش سوررئال هستم و بیشتر کارها و آثارم حول تم ویولن هستند.

وی می‌افزاید:

به عنوان یک نقاش، اطلاعات زیادی درباره سازهایی که پیشتر از آن‌ها عکاسی کردم ندارم. سازهای شکسته شده‌ای که برای تعمیر باز شده بودند فرصتی را برایم مهیا کرد تا دوربین را درون سازهای شکسته بگذارم. اولین عکس از این سری عکاسی از درون سازها متعلق به یک کنترباس بود که در فروشگاه دوستم دیدم. دومین اثر یک چلو فرانسوی خیلی قدیمی متعلق به دوران ناپلئون بود که در شهر آمیان (Amiens) فرانسه در خانه دومینیک لروی (Dominique Leroy) رهبر اکستر دیدم.

Photo taken inside of musical instrument/ عکاسی از درون سازهای موسیقی

آدریان می‌گوید که منبع الهام وی برای عکاسی از درون ویولن‌ها کمپین تبلیغاتی ارکستر فیلهارمونیک برلین بود.

پیش از شروع کار هیچ ایده‌ای درباره این سبک از عکس گرفتن نداشتم و حتی مطمئن نبودم که تصاویر واقعی باشند یا تصاویر رندر دیجیتال، به همین خاطر این پروژه بسیار سخت و چالش‌برانگیز بود. پیش از استفاده از لنزهای تخصصی مانند لنزهای ماکرو Laowa پانزده میلی‌متری، چند عکس با لنزهای اولتراواید ماکرو (Ultra-wide) گرفتم.

آدریان در این گفتگو از لذت بخش بودن تجربه عکاسی از درون سازها می‌گوید:

نشان دادن فضا و جو داخلی کار واقعا جالب و درعین حال سخت بود. یک‌بار از گرد و غبار چوب استفاده کردم، و بهترین نور برای عکسبرداری هم نور لامپ‌های سقف بود. چلو را همه جای خانه چرخاندم تا با زوایای مختلف نور بازی کنم. امیدوارم این مجموعه ادامه داشته باشد. قصد دارم که این کار را روی سازهای دیگر و سایر اشیا و اجسام جالب از زوایای غیرمعمول انجام دهم.

در ادامه با پلازامگ همراه بوده و نگاهی به عکس‌هایی داشته باشید که آدریان از داخل ویولون، چلو، ساکسیفون و گیتار انداخته است.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha