آیپد پرو 11 اینچی و اپل پنسل توسط iFixit کالبد شکافی شدند
هاتف پوررجبی
نویسنده:هاتف پوررجبی
ارسال شده در:23 آبان 1397، 23:00

آیپد پرو 11 اینچی و اپل پنسل توسط iFixit کالبد شکافی شدند

وب سایت iFixit تبلت آیپد پرو 11 اینچی جدید و قلم دیجیتال تازه اپل که اپل پنسل نامیده می‌شود را زیر تیغ خود برده است تا میزان تعمیر پذیری این دستگاه‌‌ها را بررسی کند. با ما همراه باشید تا ببینید نظر iFixit در خصوص این دستگاه‌ها چگونه است.

چیزی که در خصوص هر دستگاه جدید اپل می‌توانید اطمینان داشته باشید، این است که مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید که iFixit آن دستگاه را کالبد شکافی می‌کند و به ما نشان می‌دهد که چه چیزهایی درون آن دستگاه قرار دارند و همچنین میزان تعمیر پذیری آن را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. به تازگی iFixit نتایج مربوط به کالبد شکافی آیپد پرو 11 اینچی را منتشر کرده است.

آیپد پرو 11 اینچی جدید دارای حاشیه‌های باریک‌تر، ال سی دی با گوشه‌های خمیده  است. ظاهراً این آیپدی است که اپل از ابتدا رویای ساخت آن را داشته است، اما رویای ما این است که تعمیر این دستگاه آسان باشد. آیا این آیپد هر دو رویا را عملی خواهد کرد، یا این که کاخ آرزوهای ما خراب خواهد شد؟ فقط یک راه وجود دارد که به پاسخ این پرسش دست پیدا کنیم؛ با کالبد شکافی.

سورپرایزهای زیادی وجود ندارند و مطمئناً انتظار می‌رود که مشکل وارد شدن به آیپد بدون آسیب رسانی و شکستن چیزی، همچنان وجود داشته باشد.

ما عاشق اولین تجربه‌‌ای که از برداشتن تمام چسب‌های آیپد برای باز کردن آن به دست آوردیم، هستیم و این تجربه هرگز قدیمی نشده است. البته این گفته با افعال معکوس بیان شده است!

این کمک می‌کند که در این زمینه تمرین کنیم، اما حاشیه‌های بسیار باریک آیپد پرو باعث می‌شوند که این کار از حالت عادی ما را بیشتر اذیت کند. گرما می‌دهیم، چسب‌ها را می‌تراشیم؛ نفس خود را حبس کنید و امیدوار باشید که چیزی نشکند. در این مورد به نظر می‌رسد که اطراف منطقه شارژ اپل پنسل کمی ضخیم‌تر باشد. با دقت شروع به نگاه کردن کردیم و به سرعت از کار خود پشیمان شدیم. از طرف دیگر، کابل‌های تسمه‌ای صفحه نمایش در فاصله مطمئنی از حاشیه‌ها قرار گرفته‌اند، اما همچنین آن‌ها به شکلی گسترش یافته‌اند که برداشتن صفحه نمایش را واقعاً ناخوشایند می‌کنند.

هر دو پوشش بُرد منطقی و باطری بسیار محکم چسبیده بودند، به طوری که دسترسی به هرکدام از آن‌ها یک چالش واقعی بود. عوامل iFixit با توجه به میزان چسب باقی مانده که توسط آن باطری به جایش چسبیده بود، ترسیده بودند.

آیپد پرو / ipad pro

تکه بزرگی از مایعی شبیه به لوسیون در قسمت پایینی سمت چپ جاری می‌شود. زمان شکستن با ابزار فضولی کردن فرا رسیده است.

ما حرفی برای گفتن نداشتیم. چرا اپل این کار را انجام می‌دهد؟ فقط می‌توانیم فرض کنیم که این میزان چسبندگی برای تقویت استحکام بوده است.

اپل وجود چهار اسپیکر را اعلام کرده بود، iFixit دریافت که هر کدام از این اسپیکرها شامل یک ووفر و یک توییتر برای هر هشت اسپیکر هستند.

یکی از چیزهایی که بلافاصله از آیپد بیرون می‌آید، اسپیکرهای چهار تایی آن هستند. چهار ووفر و چهار توییتر برای مجموعاً هشت اسپیکر، نیروگاهی قدرتمند را برای ویدئوهای نتلفیکس فراهم می‌کنند؛ زیرا حتی افراد حرفه‌ای هم گاهی اوقات به استراحت نیاز دارند.

iFixit می‌گوید که ماژول Face ID، پروژکتور نقطه‌ای مادون قرمز، دوربین سلفی و دوربین مادن قرمز به کار رفته در آیپد پرو دقیقاً همان سخت افزاری هستند که از زمان عرضه آیفون 10 دیده‌ایم، اما برخی از فاکتورها کمی اصلاح شده‌اند. با این حال iFixit وارد جزئیات بیشتری نسبت به این نشد. این خیلی خوب است که بدانیم، آیا آیپد پرو توانایی تشخیص چهره‌ها در هر دو حالت افقی و عمودی را دارد یا به سخت افزار اضافه نیاز دارد یا فقط تغییرات نرم افزاری نیاز است. اگر دومی لازم باشد، به این معنی است که به احتمال زیاد اپل می‌تواند این قابلیت را در آیفون‌های کنونی ارتقا دهد.

همچنین iFixit گفت که این آیپد از تمام مدل‌های قبلی که دیده‌اند، آهن ربای بیشتری دارد.

اگر در اینجا برای هر آهن ربا یک نیکل داشتیم، با ذوب کردن تمام آن‌ها می‌توانستیم یک سازه نیکلی نوآورانه بسازیم.

همچنین iFixit اقدام به کالبد شکافی قلم دیجیتال جدید اپل یعنی اپل پنسل کرد. همانند مدل اصلی، هیچ راهی که بدون خرابکاری بتوان وارد آن شد، وجود ندارد؛ پس آن‌ها مجبور به استفاده از یک تیغ مافوق صوت (التراسونیک) شدند. لایه‌‌های فولادی جوش داده شده در درون اپل پنسل جدید به معنی آن است که iFixit فقط قادر به آشکار کردن تعداد کمی از اجزای آن بود.

یک احتمال جالب

iFixit یک احتمال جالب را مطرح کرد.

یک کابل تسمه‌ای سیاه از اطراف بدنه اپل پنسل خارج می‌شود که چیزی شبیه به یک شبکه خازنی را نشان می‌دهد.

این احتمالاً برای ثبت ورودی ضربه استفاده می‌شود اما این شبکه باید به اپل پنسل کمک کند که بداند شما کجا (نه فقط چه زمانی) تپ می‌کنید. آیا حرکات پیچیده‌تری می‌توانند در راه باشند؟

تا آنجا که تعمیر پذیری آیپد جدید پیش می‌رود، iFixit تعدادی خبر خوب را در کنار تعدادی خبر بد اعلام می‌کند، اما در مجموع امتیاز 3 از 10 را برای تعمیر پذیری آیپد پرو 11 اینچی جدید می‌دهد.

درگاه USB-C ماژولار است و می‌تواند که به صورت مستقل جایگزین شود.

نبود دکمه فیزیکی هوم یک نقطه شکست معمول در تعمیرات را از بین می‌برد و ممکن است که تعمیرات را ساده کند.

باطری با زبانه‌های کششی معمولی و غیر قابل جابجایی محافظت می‌شود.

ال سی دی و پنل شیشه‌ای جلو به یکدیگر متصل هستند که باعث می‌شود باز کردن آن ساده شود، اما هزینه تعمیر را افزایش داده است.

مقدار زیاد چسب همه چیز را بیشتر نگه می‌دارد و تمام فرآیند تعمیرات را سخت‌تر می‌کند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha