هواوی میت 20 پرو: شارژ بی سیم معکوس گوشی بسیار کند است
نویسنده:شیما کیاپاشا
ارسال شده در:23 آبان 1397، 19:30

هواوی میت 20 پرو: شارژ بی سیم معکوس گوشی بسیار کند است

گوشی هواوی میت 20 پرو شارژر بی سیم معکوسی دارد که گفته شده می‌تواند گوشی های آیفون با ظرفیت باتری پایین‌تر از این گوشی را شارژ کند. اما با توجه به آزمایش‌های انجام شده، این شارژر از نظر عملکرد بسیار کند است.

گوشی هواوی میت 20 پرو (Huawei Mate 20 Pro) یک سیستم شارژ بی‌سیم معکوس برای شارژ سایر دستگاه‌های سازگار با شارژ بی‌سیم Qi ارائه کرده است. اما به نظر می‌رسد که در عمل، استفاده از این ویژگی برای سایر گوشی‌های هوشمند مشکل خواهد بود. با توجه به آزمایش‌های انجام شده، روند شارژ شدن گوشی با این سیستم بسیار کند است.

آخرین پرچم‌دار هواوی نقاط قوت بسیاری دارد؛ از جمله باتری بزرگ 4200 میلی‌آمپرساعتی، شارژ سیمی و بی‌سیم سریع همراه با شارژ بی‌سیم معکوس. تولیدکننده این گوشی هوشمند در هنگام معرفی این گوشی این ویژگی را یادآور شد. گفته شده است که این گوشی هوشمند حتی قادر به شارژ کردن آیفون با ظرفیت باتری پایین‌تر از پرچم‌دار هواوی است.

تیمی از وبسایت Android Authority آزمایش ارزیابی شارژ معکوس را با استفاده از گوشی هوشمند پیکسل 3 (Pixel 3) انجام دادند و سرعت شارژ آن را با شارژر 15 وات از طریق کابل USB-C و شارژر بی‌سیم ایستاده 10 وات پیکسل مقایسه کردند. نتایج این مقایسه خیلی خوب نبود.

Huawei Mate 20 Pro /هوآوی میت 20 پرو

هنگامی که گوشی پیکسل 3 با میت 20 پرو شارژ می‌شود، اتفاق متفاوتی می‌افتد، زیرا قدرت تقریبا 2.5 وات است. اما انتظار می‌رفت که حداقل قدرت 5 وات داشته باشند، که این اتفاق در حقیقت نیفتاده است (594 مگا‌آمپر دربرابر 1985 مگاآمپر شارژر ایستاده پیکسل).

براساس گزارش Android Authority: «این نوع شارژ کندتر از شارژ بی‌سیم معمولی است. اگر‌چه این ویژگی واقعا منظم و مرتب به نظر می رسد اما احتمالا  کمک زیادی به تلفن‌ها در نفس‌های آخر شارژشان نخواهد کرد. شارژ بی‌سیم معکوس آنقدر کند است که فقط برای شارژ روزانه می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. هرچند ممکن است برای آن دسته از موقعیت‌های ناامیدکننده‌ای که هر مقدار کمی از شارژ برایمان کمک کننده و غنیمت است، مفید باشد.»

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha