مقایسه عملکرد آیپد پرو 11 اینچی 2018 با آیپد پرو 10.5 اینچی 2017
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:24 آبان 1397، 09:00

مقایسه عملکرد آیپد پرو 11 اینچی 2018 با آیپد پرو 10.5 اینچی 2017

همان‌طور که می‌دانید آیپد پروهای 2018 در مقایسه با نسخه‌های سال گذشته آیپد پرو از قیمت بالاتری برخوردارند. حالا سوال اینجاست که آیا مشتریان و کاربران با پرداخت هزینه بالاتر واقعا از کارایی بهتری نیز برخوردار خواهند بود یا خیر؟

ماه گذشته بود که اپل از آیپد پروهای جدید خود رونمایی کرد. نتیجه معرفی این بود که شاهد تغییرات جدیدی در آن‌ها بودیم. این در حالی بود که اپل در آیپد پرو از نمایشگری لبه به لبه با طراحی جدید بهره گرفته و در نسخه کوچکتر خود یعنی آیپد پرو 11 اینچی نیز توانست نمایشگری با حاشیه ظریفی به اندازه 11 اینچ را ارائه دهد.

حالا سوال اینجاست که آیا آیپد پرو 11 اینچی 2018 در برابر نسل پیشین خود یعنی آیپد پرو 10.5 اینچی سال گذشته حرفی برای گفتن دارد یا خیر و آیا ارزش صرف هزینه بالاتر را خواهد داشت؟ در این راستا و برای پاسخ به این سوال سایت اپل اینسایدر AppleInsider ویدیویی را در این زمینه منتشر کرده و عملکرد آن‌ها را مورد مقایسه قرار داده است. نتیجه بررسی این سایت نشان می‌دهد که آیپد 11 اینچی عملکرد بهتری نسبت به نسخه پیشین خود دارد.

این در حالی است که بنچمارک‌ها نیز تنها به بخشی از قضیه اشاره می‌کنند. اپل اینسایدر با بررسی ویرایش یک ویدیوی 4K توانست این نتایج را به‌طور واقعی نشان دهد. در پایان بررسی‌کنندگان دریافتند که آیپد پرو 11 اینچی 2018 تنها به زمانی معادل 2 دقیقه و 56 ثانیه برای ذخیره ویدیوی ویرایش شده نیاز دارد. با این حساب و همان‌طور که در ویدیو نیز قابل مشاهده است، این زمان در آیپد پرو 10.5 اینچی 2017 معادل 6 دقیقه و 10 ثانیه بوده است.

علاوه بر این در این آزمایش نشان داده شده است که چه مدت طول می‌کشد تا یک سری فایل‌های ویرایش شده JPG در آیپد پروهای مورد آزمایش ذخیره شوند. نتیجه جالب بود. زمان برآورد شده برای آیپد پرو 11 اینچی معادل 2 دقیقه و 33 ثانیه بود. در حالی که در نسخه قدیمی شاهد زمانی معادل 2 دقیقه و 58 ثانیه بودیم که البته در این قسمت شاهد تفاوت آشکاری نیستیم.

اما با این حال تفاوت‌ها در زمینه ویرایش ویدیو به انداره‌ای بود که قدرت پردازش گرافیکی و پردازش محاسباتی بالاتر را نشان دهد. این موضوع مشخص می‌کند که خرید نسخه جدید آیپد پرو 11 اینچی 2018 نسبت به نسخه پیشین با توجه به هزینه بالاتری که دارد می‌تواند خرید ارزشمندی را رقم بزند. حداقل پرداخت هزینه بالاتر خیال شما را بابت نهایت عملکرد مورد انتظار از تبلت اپل و اینکه دستگاه بروزی دارید راحت می‌‌کند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha