ناسا فرود مریخ نورد اینسایت را به طور زنده پخش خواهد کرد
محمد علی محمدی
نویسنده:محمد علی محمدی
ارسال شده در:25 آبان 1397، 08:00

ناسا فرود مریخ نورد اینسایت را به طور زنده پخش خواهد کرد

ناسا پس از 6 سال و پخش موفقیت آمیر فرود کاوشگر کنجکاوی قصد دارد عملیات فرود مریخ نورد جدید خود به نام اینسایت را نیز به طور زنده برای مردم جهان پخش کند.

خیلی وقت است که از آخرین پخش زنده ناسا از فرود یکی از کاوشگرهایش در مریخ می‌گذرد. اما دیگر لازم نیست بیش از این منتظر بمانیم. ناسا روز سه‌شنبه اعلام کرد عملیات فرود کاوشگر «اینسایت» خود بر سطح مریخ که قرار است روز 26 نوامبر (5 آذر و ساعت 11:30 شب به وقت تهران) انجام شود، به طور زنده برای مردم سرتاسر جهان از طریق وبسایت، تلویزیون، توییتر و فیسبوک خود پخش خواهد کرد.

آخرین باری که ناسا فرود یکی از کاوشگرهای خود را به طور زنده پخش کرد، 6 سال پیش و مربوط به عملیات فرود مریخ نورد «کنجکاوی» بود. اکنون نوبت به اینسایت رسیده است تا یک بار دیگر توجه میلیون‌ها نفر را به خود جلب کند. این کاوشگر 5 می به فضا پرتاب شد و اگر همه چیز خوب پیش برود بعد از کنجکاوی، دومین مریخ نورد خواهد بود که بر سطح سیاره سرخ فرود می‌آید.

NASA insight rover / کاوشگر اینسایت ناسا

این کاوشگر توسط دو فضاپیمای کوچک دیگر نیز همراهی می‌شود. این دو فضاپیما در سطح سیاره فرود نخواهند آمد و در عوض در مدار مریخ قرار گرفته و اطلاعات و گزارشات اینسایت را به زمین مخابره می‌کنند. ناسا می‌گوید ماموریت اینسایت مطالعه سطح زیرمینی این سیاره است. آن‌ها امیدوارند با کمک این مریخ نورد به درک بهتری از ترکیبات سنگی سیارات منظومه شمسی از جمله زمین دست پیدا کنند. البته اینسایت تنها مسافر مریخ نیست. ناسا مریخ نورد دیگری به نام «اگزومارس» را هم با هدف یافتن نشانه‌های حیات، رهسپار این سیاره کرده است اما این کاوشگر تا 2 سال دیگر به مقصد خود نمی‌رسد.

ناسا علاوه بر پخش اینترنتی، 80 محل دیگر در سرتاسر جهان از جمله میدان تایمز نیویورک را هم برای پخش همگانی این رویداد در نظر گرفته است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha