اپلیکیشن تحت وب Squoosh گوگل تصاویر شما را به خوبی فشرده می کند
ارسال شده در:26 آبان 1397، 14:00

اپلیکیشن تحت وب Squoosh گوگل تصاویر شما را به خوبی فشرده می کند

گوگل یک اپلیکیشن تحت وب به نام Squoosh را جهت فشرده سازی سریع و راحت تصاویر ارائه کرده است. این وب اپلیکیشن کیفیت تصاویر را تا حد ممکن حفظ می‌کند. اما هدف گوگل از عرضه آن، نشان دادن سرعت لود یک اپلیکیشن در کروم است.

نمایش خیلی خوب تصاویر با کیفیت بالا بدون صرف زمان زیاد جهت بالا آمدن تصویر می­‌تواند یک معضل همیشگی برای کاربران وب باشد. حالا، یک اپلیکیشن تحت وب آزمایشی از گوگل که Squoosh نامیده می­‌شود، یک روش سریع و راحت را برای حل این معضل ارائه کرده است.

استفاده از این اپلیکیشن بسیار ساده است: می­‌توان یک تصویر را به درون ابزار کشیده و رها کرده و سپس یکی از استانداردهای فشرده سازی شامل MozJPEG ،OptiPNG و یا WebP خود گوگل را انتخاب کرد. یک نوار لغزنده کوچک در سمت پایین و سمت راست، امکان تنظیم سریع سطح فشرده سازی را فراهم می­‌کند و همچنین می­‌توان اندازه فایل نهایی ویرایش شده را در این قسمت مشاهده کرد. دومین لغزنده می‌­تواند در عرض تصویر کشیده شود و به آسانی تاثیر فشرده سازی را نشان دهد. گزینه­‌های پیشرفته­‌تری نیز دردسترس است، اما به راحتی می‌توان به یک تعادل بسیار خوب بین اندازه تصویر و کیفیت، بدون استفاده از این تنظیمات پیشرفته رسید.

وبلاگ کرومیوم که این برنامه را معرفی کرده است، اعلام کرده که قصد اصلی آن‌ها نشان دادن این است که یک اپلیکیشن وب، حتی وقتی که این اپلیکیشن‌ها قصد دارند کار سنگینی مثل استفاده از Web Assembly برای به کارگیری کدک­‌های خارج از مرورگر انجام دهند، با چه سرعتی می­‌تواند در کروم بارگذاری شود. در نتیجه، این امر ممکن است باعث شود صفحات وب شما سریع‌تر بارگذاری شود، اما هدف اصلی گوگل این است که به شما نشان دهد که ابزار آن با چه سرعتی راه‌­اندازی می­‌شود. در ادامه می‌توانید دموی استفاده از اپلیکیشین وب Squoosh را تماشا کنید:

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha