اپ ایموجی 8 مایکروسافت دقت تقلید کاربر از ایموجی ها را با یادگیری ماشین می سنجد
آرام حسینی
نویسنده:آرام حسینی
ارسال شده در:27 آبان 1397، 14:00

اپ ایموجی 8 مایکروسافت دقت تقلید کاربر از ایموجی ها را با یادگیری ماشین می سنجد

مایکروسافت از اپلیکیشن سرگرم‌کننده ایموجی 8 جدیدی رونمایی کرده است که با استفاده از فناوری یادگیری ماشین و از روی حالت چهره کاربر، درصد دقت وی در تقلید از یک ایموجی را می‌سنجد.

Microsoft Emoji 8 / یادگیری ماشین در ایموجی 8 مایکروسافت

شرکت مایکروسافت به تازگی اپلیکیشن ویندوز رایگانی عرضه کرده است که با استفاده از یادگیری ماشین حالت صورت چهره کاربر حین تقلید از روی یک ایموجی را می‌سنجد. این اپلیکیشن که ایموجی 8 (Emoji8) نام دارد، بسته به اینکه کاربر چقدر خوب بتواند حالت ایموجی را تقلید کند به وی نمره می‌دهد. یعنی هرچقدر که بهتر یک ایموجی را تقلید کنید امتیاز بالاتری می گیرید. در واقع هدف اصلی مایکروسافت از این اپلیکیشن به‌رخ کشیدن قابلیت‌های هوش مصنوعی این برند بوده است. ابزار ایموجی ۸ نمونه‌ای از اپلیکیشن UWP است که براساس اظهارات خود مایکروسافت با استفاده از وب‌کم کامپیوتر، کاربرانی را پایش می‌کند که به صورت تصادفی حالات ایموجی‌های انتخابی را تقلید می‌کنند.

کار با ایموجی 8 ساده است و تجربه جالبی برای همه به دنبال دارد. یک ایموجی انتخابی بصورت تصادفی به کاربر نشان داده می‌شود و کاربر باید با حالت صورتش حالت ایموجی را تقلید کند. سپس ویدیویی که با وب‌کم کامپیوتر ضبط شده را آنالیز کرده و درصد دقت کپی از روی حرکات ایموجی را اعلام می‌کند، بعد به هر کاربر نمره‌ای می‌دهد. کاربران می‌توانند بهترین نتیجه را بصورت GIF از طریق توییتر به اشتراک بگذارند. خود کاربران هم از اینکه توانسته‌اند با دقت 90 درصدی یک ایموجی درحال گریه را تقلید کنند نیز کمی متعجب می‌شوند. ارزیابی از حالات چهره کاربر درون کامپیوتر انجام می‌شود. هدف نهایی مایکروسافت از اپلیکیشن ایموجی 8 این است که سرعت و انعطاف پذیری یادگیری ماشین خود را نشان دهد. برای استفاده از اپلیکیشن ایموجی 8 نیازی به اینترنت نیست اما طبیعی است که برای توییت کردن نتایج بصورت GIF در شبکه توییتر باید به اینترنت وصل باشید. این اپلیکیشن از طریق ویندوز استور (Windows Store) و در GitHub در دسترس کاربران قرار گرفته است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha