قابلیت ویرایش عمق در حالت پرتره به برنامه گوگل فوتوز در iOS افزوده شد
مهدی شمشیربند
نویسنده:مهدی شمشیربند
ارسال شده در:29 آبان 1397، 16:00

قابلیت ویرایش عمق در حالت پرتره به برنامه گوگل فوتوز در iOS افزوده شد

در اوائل ماه مهر (اکتبر)، گوگل قابلیت جدیدی برای ویرایش کیفیت مناطق خارج از فوکوس عکس‌های گرفته شده در برنامه گوگل فوتوز برای نسخه اندروید ارائه کرده بود. حال، این قابلیت به نسخه iOS نیز افزوده شده است.

اوائل ماه اکتبر (مهر)، گوگل قابلیت جدیدی به منظور ویرایش کیفیت مناطقی که خارج از فوکوس در عکس‌های گرفته شده در برنامه گوگل فوتوز (Google Photos) هستند را ارائه کرده بود؛ این قابلیت به کاربران این اجازه را می‌داد تا به عکس‌های پرتره افکت بوکه اضافه کنند. ابتدا این به‌روز رسانی برای کاربران سیستم عامل اندروید (Android) عرضه گردید. حال سرانجام پس از گذشت یک ماه، این قابلیت برای کاربران iOS برنامه گوگل فوتوز نیز عرضه شده است. با پلازامگ در این مطلب همراه باشید.

پیشتر در اخبار فناوری خبری در رابطه با اضافه کردن قابلیت افکت بوکه به برنامه گوگل فوتوز با استفاده از هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) منتشر کرده بودیم. حال بعد از انتشار این قابلیت در اوائل ماه اکتبر میلادی برای کاربران اندروید، گوگل پس از گذشت یک ماه با ارائه بروزرسانی برای این برنامه، استفاده از این قابلیت را برای کاربران سیستم عامل iOS نیز مقدور ساخته است. در این بروزرسانی و با کمک قابلیت جدید ارائه شده، شما قادرید تا تاری (Blur) عکس‌های گرفته شده را کم و یا زیاد کنید و همچنین با لمس نقاط دیگری از عکس مورد نظرتان، کانون تمرکز (فوکوس) عکس را به نقاط دیگر منتقل کنید.

اینگونه به نظر می‌رسد که این قابلیت در برنامه گوگل فوتوز با استفاده از هوش مصنوعی کار خود را به خوبی انجام می‌دهد. چرا که در بررسی‌های انجام شده مشاهده گردید که نتایج در بعضی موارد حتی از برنامه اپل فوتوز (Apple Photos) ارئه شده توسط کمپانی اپل در آیفون (iPhone) بهتر عمل می‌کند. باید این را نیز در نظر گرفت که علاوه بر برنامه گوگل فوتوز، برنامه‌های شخص ثالث دیگری نیز هستند که با استفاده از آنها در آیفون قادرید افکت بوکه را کم یا زیاد کنید.

مجله اینترنتی The Verge افزود:

متاسفانه در مدت زمان اندکی که ما از آن برای آزمایش این برنامه استفاده کردیم، قابلیت تغییر مکانی فوکوس عکس گرفته شده در این برنامه تغییر محسوسی را نشان نداده است. به عبارتی دیگر، کارایی تغییر فوکوس در این برنامه کاملاً همانند قابلیت قدیمی تغییر میزان تاری (Blur) است.

 

تغییر میزان تاری در گوگل فوتوز iOS / Google Photos Blur Edit

The Verge همچنین افزود:

من ویژگی جدید کالر پاپ (Color Pop) که با به‌روز رسانی جدید در برنامه گوگل فوتوز سیستم عامل iOS اضافه شده است را بسیار دوست دارم. شما قادرید تا با لمس کاراکتر و یا شیء اصلی خود در عکس مورد نظرتان آن را رنگی نگه داشته و همزمان با استفاده از هوش مصنوعی این برنامه، سایر قسمت‌های دیگر عکس را به رنگ سیاه و سفید تبدیل کنید.

در صورتی که بخواهید تمام نقاط کاراکتر و یا شیء اصلی مورد نظرتان به طور کامل رنگی بماند، باید نقاط ریز کوچک دیگری را که اشتباهاً توسط هوش مصنوعی برنامه سیاه و سفید شده است را لمس کنید تا آنها نیز همانند سایر قسمت‌های دیگر کاراکتر مورد نظرتان رنگی شوند. قابلیت کالر پاپ پیشتر توسط بخشی دستیار (Assistant) برنامه گوگل فوتوز به صورت خودکار در بعضی تصاویر اعمال می‌شد؛ حال با این به‌روزرسانی جدید، شما قادرید تا این عمل را به صورت دستی و دلخواه برای تمامی عکس‌های پرتره مورد نظرتان اعمال کنید.

 

قابلیت رنگ پاپ در گوگل فوتوز / Color Pop in Google Photos

در صورتی که شما برنامه گوگل فوتوز را در آیفون خود به آخرین نسخه به‌روزرسانی کرده‌اید؛ قادرید تا از هر دو حالت ویرایش عمیق و استفاده از افکت بوکه و همچنین قابلیت کالر پاپ در عکس‌های پرتره خود استفاده کنید. تنها کافیست تا قابلیت عکس برداری پرتره را فعال کنید، سپس به قسمت تنظیمات بروید. اولین گزینه‌ای که به آن برخورد خواهید کرد گزینه کالر پاپ است. علاوه بر این با لمس گزینه ثانویه، شاهد نمایان شدن نوار چرخشی خواهید بود که با لمس آن و با راست و یا چپ کشیدن آن شاهد تغییر میزان تاری در عمق عکس پرتره خود خواهید بود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha