پتنت جدید گوگل: راه رفتن با کفش واقعیت مجازی

واقعیت مجازی و ابزارهای پوشیدنی از عرصه‌هایی هستند که در چند سال اخیر مورد توجه خیلی از شرکت‌ها قرار گرفته‌اند. اکنون گوگل با پتنت جدید خود می‌تواند تحولی در هر دو زمینه به وجود بیاورد.

تا به حال پیش آمده که یک هدست واقعیت مجازی روی سر خود بگذارید اما از ترس اینکه ممکن است به دیوار و یا اشیاء اطراف برخورد کنید از راه رفتن خودداری کنید؟ گوگل ممکن است راه‌حلی برای این مشکل داشته‌باشد.

غول جستجو در پتنت جدید خود که هفته گذشته منتشر شد جزئیات یک «کفش متحرک» برای استفاده در محصولات « واقعیت افزوده و/یا واقعیت مجازی» را مشخص کرد. پوشیدن این کفش‌ها که شبیه به کفش‌های اسکیت هستند باعث می‌شود که حرکت با استفاده از آن‌ها در دنیای واقعی به فرد حس راه رفتن را در دنیای مجازی‌ که در حال تجربه کردن است بدهد. این در حالی است که موتورها و چرخ‌های موجود در این کفش بعد از هر حرکت پای شخص، آن را به حالت اولیه برمی‌گردانند در نتیجه در دنیای فیزیکی جابجایی چندانی صورت نمی‌گیرد؛ پس شخص به دیوار یا دیگر موانع اطراف برخورد نخواهد کرد.

Google Footwear / کفش واقعیت مجازی گوگل

بر اساس متن پتنت: «این سازوکار به کاربر این اجازه را می‌دهد که به صورت بی‌پایان در دنیای مجازی راه برود در حالی که در دنیای فیزیکی در یک فضای محدود باقی می‌ماند.»

کفش‌های واقعیت مجازی گوگل هنوز یک محصول واقعی نیستند و مشخص نیست که آیا در آینده تولید خواهند شد یا خیر. اما چیزی که باید به آن توجه داشته باشیم این است که گوگل باید به کاربران اطمینان دهد وقتی این کفش‌های جذاب را پوشیده‌اند چیزی باعث زمین خوردن آن‌ها نمی‌شود. در غیر این صورت این فناوری نسبت به عینک‌های واقعیت مجازی که با پوشیدن آن‌ها کورکورانه به اشیاء اطراف برخورد می‌کنید و هر لحظه احتمال زمین خوردنتان وجود دارد، پیشرفت چندانی محسوب نخواهد شد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha